Росія спустила на воду військовий фрегат з українськими двигунами, отриманими під час війни

Індія змогла обійти санкції і тепер хвалиться політичною вдачею

Індія, Росія, війна в Україні, корабель, зрада, геополітика
Новий індійський військовий корабель російського виробництва має українські двигуни

Індія провела церемонію введення в експлуатацію військового корабля INS Tushil у російському Калінінграді на Балтійському морі, на суднобудівному заводі "Янтарь". Фрегат прийняли на баланс ВМС Індії 9 грудня поточного року, а на церемонії був присутній міністр оборони Індії Раджнатх Сінгх. Незабаром фрегат приєднається до Західного військово-морського командування Індії, повідомляє The Telegraph.

На церемонії був присутній голова Міноборони Індії.
На церемонії введення в експлуатацію військового фрегата у РФ був присутній голова Міноборони Індії.

Та річ у тім, що цей ракетний фрегат ВМС Індії, зданий у Росії, оснащений двигунами українського підприємства. Крім того, його газові турбіни були побудовані на українському підприємстві "Зоря-Машпроект", яке є світовим лідером у галузі суднових силових установок.

Індія купила комплектуючі в Україні і доставила їх в РФ для встановлення. Незважаючи на санкції Заходу та повномасштабне вторгнення Росії в Україну, українська компанія виконала свій контракт.

"Цей військовий корабель є прикладом шляху Індії до технологічної досконалості через спільну роботу", – сказав голова Міноборони Індії, водночас назвавши геополітичні стосунки між Індію та Росію "привілейованим партнерством".

При цьому високопоставлений індійський оборонний чиновник на умовах анонімності похизувався геополітичною вправністю його країни, котра здійснила успішну поставка українських двигунів у країну-агресорку в умовах повномасштабної війни РФ в Україні. 

"Військово-морський флот Індії за допомогою уряду забезпечив безперешкодність наших інтересів, використовуючи двосторонні угоди з обома країнами", – похвастався він.

Історія співпраці Україна – Індія – РФ

Коріння співпраці між Індією, Росією та Україною сягає 2013 року, коли Tushil та її сестринський корабель Tamala спочатку призначалися для російського флоту за програмою проекту 11356R Adml Grigorovich. Але анексія Криму в 2014 році порушила виробничий ланцюжок, оскільки Україна запровадила санкції, припинивши постачання критичних компонентів.

Це паралізувало російські суднобудівні проекти більших суден, у тому числі фрегатів "Адмірал Бутаков" і "Адмірал Істомін". У 2016 році Індія втрутилася, уклавши угоду з російським "Рособоронекспортом" – про придбання недобудованих військових кораблів. Контракт на суму 2,2 мільярда доларів США включав положення про будівництво двох додаткових фрегатів в Індії за ліцензійною угодою.

Критичний елемент угоди вимагав від Індії домовитися з Україною про пряму закупівлю турбін, які згодом були доставлені на російський суднобудівний завод "Янтарь" для встановлення. 

INS Tushil у російському Калінінграді
INS Tushil з українськими двигунами, пришвартований у російському Калінінграді.

Суперпотужний військовий фрегат 

Новий індійський фрегат вагою чотири тисячі тонн являє собою суміш російської конструкції корпусу та українських силових установок. 

Починаючи з січня 2024 року, військовий корабель пройшов серію морських, заводських і випробувань держкомітету, під час яких він досяг вражаючої швидкості понад 30 вузлів (55 км/год). Його доставлять в Індію у боєготовому стані. 

Він входить до числа найбільш технологічно просунутих фрегатів у світі. Корабель призначений для операцій у воді, під водою та в повітрі. Він озброєний низкою передової зброї, включаючи:

  • надзвукові крилаті ракети Brahmos,
  • ракети класу "земля-повітря" вертикального запуску зі збільшеною дальністю,
  • модернізовану протиповітряну та надводну гармату середньої дальності з розширеними функціями невидимості,
  • оптично-керовану швидкострільну систему ближнього вогню, протичовнові торпеди,
  • передові засоби електронної боротьби та зв’язку люкс.

Цей військовий корабель покликаний протистояти регіональним викликам, що стоять перед Індією, таким як зростаюча морська присутність Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube