Росія провалила свій зимовий наступ на Донбасі - британська розвідка

Читать на русском

Агресор планував розширити кількість захоплених територій Донбасу в зимовий період

Читать на русском
Окупанти
Російський зимовий наступ на Донбасі завершився провалом - британська розвідка

Агресор планував розширити кількість захоплених територій Донбасу в зимовий період

Розвідники британії зазначає, що російський генерал Валерій Герасимов взяв на себе особисте командування військовими діями в Україні саме під зимовий період. В його планах було розширення кількості захоплених територій Донбасу за час холодів та снігу. Проте, ціною десятків тисяч жертв в армії рф, ворогу вдалося досягти незначних успіхів.

Про це повідомили в регулярному зведенні Міноборони Великої Британії. Плани на зимовий наступ, за аналізом розвідників, у росіян провалилися. Так, 11 січня 2023 року начальник Генерального штабу росії генерал Валерій Герасимов вирішив взяти на себе особисте командування так званою “спеціальною військовою операцією”. Він планував, що це дозволить провести активний наступ під час зими.

“Перебування Герасимова на посаді характеризується спробами розпочати загальний зимовий наступ з метою поширення російського контролю на весь Донбас. Через 80 днів стає все більш очевидним, що цей проєкт провалився", - зазначають британські розвідники.

На кількох ділянках фронту на Донбасі росіяни змогли досягти незначних успіхів. На це пішли десятки тисяч одиниць російського гарматного м’яса. Фактично, ворог здебільшого просто розтратив свою тимчасову перевагу в особовому складі, яку йому дала осіння “часткова мобілізація”.

“Після десяти років перебування на посаді начальника Генштабу РФ існує реальна ймовірність того, що Герасимов розширює межі того, як довго російське політичне керівництво буде терпіти невдачі”, – зазначили в розвідці.

Ситуація на фронті та в політиці

Нещодавно в Луганській області сталася “бавовна”, яка сильно налякала окупантів. Намагаючись знайти причетних до неї серед цивільного населення, росіяни посилили контррозвідувальний режим. Активну перевірку проводять по всім місцевим жителям.

Водночас, в Інституті вивчення війни зазначили, що путін формує антизахідну коаліцію. Аналітики вважають, що вождь росія намагався використати зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у березні, аби посилити спроби згуртувати решту світу про західних країн. Проте, позитивно таку спробу не оцінили, а Сі відмовився приєднати Китай до геополітичного конфлікту.

Нагадаємо, що через низькі темпи паспортизації росіяни не можуть підготувати псевдовибори на окупованих територіях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.