Росія повністю націоналізувала Липецьку фабрику Порошенка

Суд у Липецьку також заборонив експрезиденту та його сину вести бізнес на території рф

Порошенко, Липецька фабрика, Roshen
Рішення може бути оскаржене

Суд Липецька стягнув акції колишньої Липецької кондитерської фабрики Roshen та статутний капітал у ТОВ "Рошен" у власність рф. Також рішення суду передбачає заборону засновнику Roshen Петру Порошенку, його сину Олексію, аналогічні заходи стосуються і ексдиректора фабрики Олега Казакова, вести діяльність на території рф.

Рішення ухвалене після подання генеральної прокуратури рф. Воно все ще може бути оскаржене. Про це у понеділок, 19 лютого, повідомили російські ЗМІ.

"Липецька фабрика "Рошен", що належить екс-президенту України Петру Порошенку та його сину, перейшла у власність Росії. Рішення про це ухвалив липецький суд", - йдеться у повідомленні агентства "РІА Новості".

За рішенням суду, у дохід рф передадуть акції АТ "Липецька кондитерська фабрика "Рошен" та 94,9976% часток у статутному капіталі ТОВ "Рошен", яке належить "Центрально-Європейській кондитерській компанії", а також 5% часток у статутному капіталі ТОВ "Рошен", що належать гендиректору підприємства Олегу Казакову.

Наразі до складу Roshen входять фабрики в Україні (Київська, Кременчуцька, Бориспільська та два виробничі майданчики у Вінниці), Вінницький молочний завод, Клайпедська кондитерська фабрика у Литві, Bonbonetti Choco Kft в Угорщині.

Липецька фабрика Порошенка: що передувало націоналізації

На руїнах Липецької кондитерської фабрики в росії 2005 року почала працювати філія української корпорації Roshen. Раніше фабрикою у рф володів росіянин Олег Казаков, а коли її закрили, колишній власник отримав 5% акцій Roshen і став гендиректором цієї фабрики.

Експрезидент володів бізнесом у Росії до 2014 року. Після початку війни росія заарештувала фабрику і не дозволяла її продати. Після цього менеджмент Roshen ухвалив рішення про закриття підприємства у 2017 році. Частину обладнання вдалося перемістити до України, також перед закриттям вдалось вивести 72 млн доларів дивідендів.

Чому у Києві не проводиться аудит всієї інфраструктури? Як це може вплинути на столицю? І чому проведення аудиту взагалі є настільки важливим? У нашому новому відео ми збираємося обговорити ці питання разом з інфраструктурним аналітиком Олегом Попенком. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про цей важливий аспект розвитку столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube