Насправді Москва продовжує свою звичну лінію - намагається залякати європейські країни, щоб ослабити військову підтримку Києва
Речниця МЗС РФ Марія Захарова заздалегідь вибухнула погрозами на адресу Берліна, якщо той постачатиме Україні крилаті ракети Taurus. Вона заявила, що постачання далекобійних ракет будуть прирівнюватися до вступу Німеччини у війну. Утім, аналітики ISW переконані, що у цих погрозах насправді не має нічого нового — Москва продовжує давню тактику, намагаючись залякати європейські країни та ослабити військову підтримку Києва.
Про те, чого Кремль так шипить через постачання ракет Taurus Україні, пояснили в Інституті вивчення війни (ISW). Аналітики кажуть, що аналогічні погрози вже лунали неодноразово. Приміром, так було і з Естонією, Польщею та іншими країнами Балтії, які, як висловлювалась Захарова, "першими постраждають" у випадку "агресії НАТО" у бік РФ чи Білорусі.
В ISW підкреслюють, що Кремль продовжує свою давню стратегію залякування країн Заходу, щоб ослабити військову підтримку Києва. Приміром, коли США вперше передавали Києву ракети ATACMS, - росіяни теж вибухнули погрозами, але далі погроз нічого не було.
"Кремль, ймовірно, прагне представити європейські зусилля щодо посилення європейських і українських оборонних можливостей як провокаційні, щоб підштовхнути європейські країни до самоутримання від надання Україні додаткової військової підтримки та зміцнення європейських оборонних можливостей", - зазначають аналітики.
У Лондоні цілком підтримують передачу крилатих ракет Taurus Україні. Британія давно очікує на рішення Німеччини. Утім, наразі в Берліні тривають дискусії щодо передачі Києву смертоносної зброї, здатної рознести Кримський міст.
Про підтримку Британією ініціативи щодо передачі ракет Taurus Україні дізнався The Telegraph. Як відомо, напередодні майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомляв, що готовий передати Києву ракети-вбивці, але для передачі цієї зброї потрібна була, зокрема, підтримка міжнародних союзників. Лондон у відповідь "дав доброго" на постачання Києву цих ракет.
Водночас гендиректор Rheinmetall Армін Папперґер вважає, що передача Україні крилатих ракет Taurus не здатна кардинально змінити хід війни. Набагато ефективніше стримувати агресію Росії допоможуть артснаряди. Боєприпаси здатні уповільнити просування окупантів на фронті.