Росія під час Саміту миру може піти у наступ на одному з напрямків: що відомо

Читать на русском

На 15-16 червня очікують пік наступу на Часів Яр

Читать на русском
РФ під час саміту миру може піти у наступ на одному з напрямків
Бої за Часів Яр

На 15-16 червня очікують пік наступу на Часів Яр

Україна на саміті миру в Швейцарії презентуватиме план врегулювання війни, відомий як "формула миру" президента Володимира Зеленського. Цей план передбачає відновлення територіальної цілісності України в межах 1991 року. Однак, військові експерти тверезо оцінюють ситуацію і зазначають, що очікувати добровільного виведення російських військ з окупованих територій не варто. Дії загарбників на фронті свідчать про те, що Росія не зацікавлена в мирному врегулюванні конфлікту.

Таку думку висловив координатор "Інформаційного спротиву" Олександр Коваленко. Військовий оглядач додав, що пік наступу російських військ на Часів Яр очікується саме на 15-16 червня, коли відбуватиметься саміт. 

За словами Коваленка, існує висока ймовірність, що після інавгурації російського диктатора Володимира Путіна, буде оголошено про мобілізацію в Росії. Це призведе до збільшення чисельності російської армії та, ймовірно, до посилення інтенсивності бойових дій.

"І це говорить про те, що Росія не має наміру ні про що домовлятися, тим більше на тих умовах, які висуває Україна", - додав Коваленко.

Військовий оглядач пояснює, що участь України в саміті миру у Швейцарії несе в собі значну геополітичну вигоду.  Київ прагне сформувати альянс країн, які підтримають "формулу миру" президента Зеленського, що ґрунтується на відновленні територіальної цілісності України в межах 1991 року.

Головною метою України є те, щоб повернення окупованих територій стало непорушною основою для будь-яких переговорів з Росією. Однак, важливо усвідомлювати, що швидкого завершення війни після саміту очікувати не варто. Експерт прогнозує довгостроковий процес, який поступово створюватиме умови для капітуляції Росії.

Саміт миру у Швейцарії 

15-16 червня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру, ініційований Україною. Метою саміту стане обговорення "формули миру", запропонованої президентом України Володимиром Зеленським восени 2022 року, та пошук шляхів її реалізації.

"Формула миру" Зеленського ґрунтується на 10 ключових пунктах:

  1. Радіаційна та ядерна безпека: Гарантування безпеки атомних електростанцій та запобігання ядерній загрозі.
  2. Продовольча безпека: Зняття блокади українських портів та забезпечення вільного експорту української агропродукції.
  3. Енергетична безпека: Завершення енергетичного шантажу з боку Росії та диверсифікація джерел енергопостачання.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих: Повернення всіх українців, яких Росія незаконно утримує на своїй території або депортувала.
  5. Відновлення територіальної цілісності та світового порядку: Повне виведення російських військ з України та відновлення її суверенітету над усіма окупованими територіями.
  6. Виведення військ РФ і припинення бойових дій: Негайне припинення Росією агресії та початок мирних переговорів.
  7. Трибунал для винних і компенсація збитків: Притягнення до відповідальності всіх винних у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, а також відшкодування Україні завданих збитків.
  8. Протидія екоциду: Захист довкілля від руйнувань, завданих війною.
  9. Гарантії безпеки для України: Надання Україні міжнародних гарантій безпеки, які запобіжать майбутнім агресіям.
  10. Фіксація закінчення війни: Офіційне визнання закінчення війни та підписання мирного договору.

Очікується, що у саміті візьмуть участь 160 делегацій з різних країн світу. Швейцарська сторона наразі не запросила до участі Росію, проте зазначає, що вона має бути залучена до обговорення "формули миру" на певному етапі.

Раніше в ОП вже робили заяву стосовно переговорів з Росією на фоні виділення нового оборонного пакету від США. Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк запевнив, що ніхто не стане говорити з Росією на її умовах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.