Слідчий комітет Росії визнав, що Україна 23 лютого 2024 року збила її літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і назвала ім'я українського полковника, який віддав наказ
У понеділок, 17 червня, слідчий комітет Російської Федерації нарешті дійшов висновку, що чотири місяці тому Україна справді збила їхній літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 із 10 членами екіпажу. Він начебто не був призначений для ведення бойових дій і не мав озброєння, а лише патрулював територію. Російські слідчі кажуть, що політ був у повітряному просторі РФ і висувають обвинувачення українському полковнику Миколі Дзяману, який, за їхньою версією, віддав наказ на знищення повітряної цілі.
Про це повідомив російський слідчий комітет. Він нарешті визнав, що Україна 23 лютого 2024 року збила А-50. Аід час знищення цього літака загинули 10 членів екіпажу.
Комітет обрав "запобіжний захід" українському полковнику Миколі Дзяману, який нібито віддав наказ знищити "безневиннне" повітряне судно, яке, мовляв, "патрулювало повітряний простір РФ. Насправді А-50 - це літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, завдяки якому росія керує атаками своєї ударної авіації та виявляє в небі українські літаки. Дзяману заочно предʼявили звинувачення у теракті й оголосили його у федеральний розшук.
Про збиття цього літака українці знали ще 24 лютого. Тодішній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав, що це сталося на "день російської армії й флоту". І похвалився, що росії після успішної роботи українських військових наразі залишилося менш як вісім літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. А це означає, що ворог матиме менше успіхів на цьому напрямку.
Цю інформацію також підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. Він написав, що літак А-50 з позивним "Баян" успішно долетів до пункту призначення. Також у мережі з'явилися відео, що фіксують момент збиття літака РФ. Також Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що літак виконував своє останнє завдання – координацію атак російських бомбардувальників на території України. За даними розвідки, радіолокаційний комплекс "Шмєль" припинив свою роботу о 18:45. На борту літака, за даними ЗМІ, було десять осіб. Усі вони відправились до пекла - і слідчі РФ це офіційно підтвердили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.