Ракети Іскандер-М тепер вміють під час польоту запускати спеціальні "обманки", тобто радіолокаційні пастки, що ускладнює роботу ППО
Росіяни "прокачали" свої балістичні ракети, які б'ють по траєкторії "Іскандерів". Фактично ворог навчив свої ракети хитрувати, щоб обходити системи ППО. Модернізовані російські ракети тепер обманюють навіть західні Patriot.
Про те, що росіяни вдосконалили балістичні ракети, розповів начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, росіяни навчили свої Іскандер-М під час польоту запускати спеціальні "обманки", тобто радіолокаційні пастки.
Ці пастки — це фактично фальшиві цілі, які ракета "скидає" ближче до цілі. Їхнє завдання — заплутати системи ППО, зокрема і Patriot, які намагаються "побачити" ракету за допомогою радарів. Коли ракета "випльовує" ці пастки, Patriot може "подумати", що це і є справжня ракета, й спробувати збити саме обманку, втрачаючи шанс знищити справжню загрозу.
"Ця інформація є у нас і наших партнерів, що ворог саме ракети, які атакують по балістичній траєкторії "Іскандер-М", були удосконалені, модернізовані. Йдеться про відстріл радіолокаційних пасток, які кожна ракета може відстрілювати під час уже заходу на ціль", - повідомив Ігнат.
За його словами, ефективність ППО у таких випадках падає. Оскільки Patriot важче "побачити", де справжня ціль, а де — обманка.
"Інше — політ балістичної ракети по такій квазі балістичній траєкторії, коли ракета під час польоту не летить по прямій, а здійснює маневри. Системі Patriot, яка збиває балістику і вираховує точку перехоплення ракет, важче цю точку передбачити", - додав він.
У березні Україна підписала меморандум із виробником системи протиповітряної оборони IRIS-T німецькою компанією Diehl Defence. Це відбулося у неділю, 9 березня. Документ передбачає, що постачання ракет та систем ППО зросте втричі.
Того ж місяця стало відомо, що Україна має запас ракет ППО приблизно на шість місяців. Такої кількості ракет вистачить за умови, що Росія не посилить обстріли країни. Українська протиповітряна оборона залежить від підтримки США практично на половину, на четвертину — від країн ЄС, а решта запасів це — старі радянські ракети.
Раніше Інформатор писав, що партнери України неохоче передають Києву власні системи протиповітряної оборони. З близько восьми сотень систем ППО Patriot українці на кінець 2024 року отримали лише 6%, тобто близько 44 ППО. Найбільше ППО мають США — у них їх аж 489.