Росія наступає одразу на пʼяти напрямках після захоплення Авдіївки: NYT назвало місто, яке може стати новою фортецею

Читать на русском

Армія рф використовує живу силу і техніку, які вивільнились після операції на Авдіївському напрямку

Читать на русском
ЗСУ
Під загрозою також Купʼянськ та Лиман

Армія рф використовує живу силу і техніку, які вивільнились після операції на Авдіївському напрямку

Армія рф наступає одразу на пʼяти напрямках фронту. Ворог веде активне дії в районах Авдіївки, Марʼїнки, Роботиного, Кремінної та Бахмута. Зокрема, після захоплення Авдіївки минулого тижня у російських військ вивільнилися сили для атак на Вугледар.

Тим часом по всій лінії фронту довжиною майже 1000 кілометрів Силам оборони не вистачає ресурсів на тлі затримки допомоги з боку США. Теперішня ситуація є найнебезпечнішою з початку повномасштабної війни. Про це йдеться у матеріалі New York Times.

Напрямки наступу армії рф
Напрямки наступу армії рф

Ситуація в районі Авдіївки: місто зруйноване, росіяни можуть піти далі

Так, окупанти знищили місто Авдіївка на Донеччині, оборона якого тривала майже 10 років. Коли Авдіївка перебувала під контролем Сил оборони, це дозволяло підривати логістичні операції рф в регіоні. Видання нагадує, що місто розташоване лише за кілька кілометрів від Донецька. 

 

Наразі незрозуміло, наскільки сильно росіяни зможуть просунутися за межі Авдіївки, або наскільки добре українські війська побудували свої наступні лінії оборони. Але наступні великі населені пункти, де проживають десятки тисяч мирних жителів, знаходяться лише приблизно в 50 кілометрах на захід, йдеться у публікації.

"У боротьбі за Авдіївку на цьому напрямку було віддано близько 50 тисяч російських солдатів, хоча цифри коливалися. Навіть якщо лінії (фронту) стабілізуються після того, як росіяни (захопили) місто, його падіння дозволить російським військовим більш ефективно переміщати війська та техніку за лінію, коли вони тиснуть в інших напрямках", - пишуть автори матеріалу.

Ситуація біля Марʼїнки: окупанти йдуть на Вугледар

Ще одне зруйноване місто на Сході - Марʼїнки - тепер є базою, звідки ворог веде свої атаки. Його захоплення дозволило росіянам звернути увагу на південь і ще одну важливу українську фортецю Вугледар.

"Минулого року росіяни неодноразово намагалися атакувати Вугледар з півдня і зазнали катастрофічних втрат, включаючи нищівну поразку в одній із найбільших танкових битв війни. Але коли Мар’їнка під контролем, росіяни атакують Вугледар з півночі. Зараз вони просуваються через село Новомихайлівка, що приблизно за 13 миль на північний схід", - йдеться у матеріалі.

Наразі незрозуміло, скільки сил ворог зібрав на цьому напрямку, але українські офіційні особи заявили, що росія тримає близько 40 тисяч осіб у сусідньому районі Маріуполя, щоб розгорнути їх для атак з півдня. Солдати, які воюють у районі Вугледара, сказали, що падіння Авдіївки, що в 90 кілометрах на північний схід, швидше за все, вивільнить російські сили для посилення атак з півночі.

Роботине: рф хоче повернути втрачені позиції

Так, росія прагне звести нанівець найбільші досягнення контрнаступу Сил оборони. Зокрема, ворог хоче повернути під свій контроль маленьке село Роботине, де наші захисники закріпились минулого року. На цьому напрямку фронту армія рф зосередила більше військ, ніж на фронті в Авдіївці, заявив цього тижня начальник відділу зв’язків з громадськістю ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій

"Схоже, що росіяни поставили собі за мету штурмом добитися там якогось успіху, як вони намагаються це зробити в Авдіївці", - сказав він.

Кремінна: під загрозою Купʼянськ та Лиман

Також ворог тисне на Кремінну, щоб повернути території, втрачені наприкінці 2022 року на північному сході України - це близько 500 населених пунктів  на площі 11 тисяч квадратних кілометрів.

"Російські війська наступають у двох напрямках від міста Кремінна: на півночі у бік розгромленого міста Куп’янськ і на Лиман на півдні. Росія утримувала загальну чисельність близько 110 тисяч військових у цьому районі протягом місяців, незважаючи на втрати", - пише NYT.

Бахмут: рф хоче прорвати оборону навколо Часового Яру

Головком ЗСУ Олександр Сирський заявив, що росіяни мають намір прорвати оборону навколо Часового Яру, що дасть їм контроль над командними висотами в цьому районі та піддасть місто Краматорськ посиленому артобстрілу. На Бахмутському напрямку, за оцінками України, перебуває близько 62 тисяч російських військових.

"Ситуація є напруженою, вимагає постійного моніторингу загальної ситуації та оперативного прийняття рішень на місці", - сказав Сирський.

Ситуація в Авдіївці

Вночі 17 лютого головком ЗСУ, генерал Олександр Сирський, оголосив про стратегічне виведення українських військ з Авдіївки. Всі підрозділи нашої армії, які діяли в цьому районі, залишили місто. Цей крок був зроблений задля уникнення оточення. Президент Володимир Зеленський пояснив, що це рішення було прийнято задля збереження життів військовим.

На думку Інституту вивчення війни, українські військові, ймовірно, зможуть створити нові лінії оборони неподалік від Авдіївки. Це призведе до кульмінації російського наступу на цій ділянці фронту. Широкомасштабний крах Авдіївського фронту є малоймовірним, вважають експерти.

Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.