Україна також може піти в контрнаступ
Росія готується до масованого наступу на українські позиції та накопичує в Україні та довкола неї величезну кількість солдат та техніки. Відкриття нового фронту потрібне рф для того, щоб відвернути увагу ЗСУ від Донбасу. Про це пише The New York Times.
"Президент росії володимир путін наказав захопити весь Донбас до березня. З огляду на те, що близько 320 тисяч російських солдатів вже знаходяться в Україні, а 150 тисяч перебувають на тренувальних майданчиках, Кремль може спробувати захопити українські позиції за допомогою величезної кількості атак", – кажуть аналітики.
Росія вже посилила східну лінію фронту для штурму ключових українських позицій. Країна-терористка прагне здобути символічну перемогу, захопивши Бахмут. Росія також прагне забезпечити лінії постачання, які будуть вирішальними для будь-якого успіху в Україні. Тому аналітики проаналізували, куди може напасти рф і чому:
«Основні зусилля будуть спрямовані на землю, де росіяни використовуватимуть свою традиційну тактику, масове зосередження танків, бронетранспортерів і дуже інтенсивний артилерійський вогонь», – кажуть експерти.
Україна має обмежені перспективи просування на сході, бо у росії тут укріплені позиції та лінії постачання ще з 2014 року. ЗСУ потрібно стримувати російський наступ, зберігаючи війська та техніку. Але контрнаступ можливий на:
Видання зазначає, що Київ сподівається на те, що Захід швидко надасть далекобійну артилерію, яка дозволить ЗСУ зрушити позиції ворога, як це було, коли Україна відбила частину півдня, включаючи Херсон, у листопаді. Цього разу Україна хоче змусити росію здогадуватися, де і коли вона може завдати удару. Інші важливі моменти:
Росіяни продовжують спроби наступу на декількох напрямках, у тому числі Лиманському та Бахмутському, а також обстріли десятків населених пунктів України. Про це Генштаб розповів на офіційній сторінці в Facebook. Військові зазначили, що 10 лютого росіяни нанесли черговий масований ракетний удар по території України. Зафіксовано пуски 106 ракет, а ціллю була цивільна інфраструктура. Під час нападу застосовувалися 32 зенітних керованих ракети С-300 та 74 крилатих ракети – 61 з них успішно збили захисники України.
Також рашисти вдалися до нанесення 59 авіаційних ударів, 28 з яких були із застосування дронів-камікадзе «Шахед». 22 безпілотники вдалося збити. Крім цього, за добу зафіксовано понад 90 обстрілів з РСЗВ. Ворог має значні втрати, але продовжує спроби наступу на декількох напрямках. Загалом, росіяни зосередилися на Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Наші воїни змогли відбити атаки противника біля Кремінної, Шипилівки та Білогорівки на Луганщині, а також Красна Гора, Бахмут, Іванівське та Парасковіївка на Донеччині.
Водночас захисники України також влаштовують ворогу несподіванки. За 10 лютого наші воїни завдали 12 ударів по районах зосередження рашистів за допомогою авіації. Також 4 удари прийшлось по позиціях ворожих зенітно-ракетних комплексів. Наші ракетники та артилеристи вдарили по двох районам зосередження тоді ще живої сили ворога, складу боєприпасів, позиції ЗРК, а також ще трьом важливим об’єктам для ворога.
Нагадаємо, Нідерланди відмовилися передавати Україні німецькі Leopard 2.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.