Тортури українських військовополонених з боку росіян є воєнним злочином
Росіяни катують українських військовополонених, починаючи з перших допитів. Практика тортур, яку застосовують окупанти, є широко поширеною та систематичною. РФ застосовувала тортури до 95% українських військовополонених у російських в'язницях.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на інтерв’ю голови Моніторингової місії ООН (ООН) з прав людини в Україні Даніеля Белла нідерландському телеканалу NOS. Белл підкреслив, що тортури українських військовополонених є воєнним злочином - це порушення статті 3 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Заступник командира української бригади 7 серпня повідомив, що російська влада у СІЗО Ростовської області катувала та по-звірячому вбила українського військовополоненого, який служив у його бригаді. Загалом загарбники закатували 95% українських військовополонених.
"Заяви Белла та попередні звіти моніторингової місії про порушення Росією прав українських військовополонених узгоджуються з давніми оцінками ISW про систематичні порушення Росією міжнародних прав людини та гуманітарного права в окупованій Україні та щодо українських військовополонених", - йдеться у звіті ISW.
Звірячі вбивства полонених - не рідкість у цій війні, яку розв'язала Росія. Зокрема, Інформатор писав про розстріл полонених у Кринках навесні 2024 року. В ГУР знають імена російських убивць, які віддали накази й власноруч убили українських захисників.
За час повномасштабної війни воєнні злочинці стратили щонайменше 61 українського військового, а понад 2200 наших воїнів зазнали нелюдського ставлення та тортур у полоні. Генпрокуратура за цими фактами вже відкрила кримінальні провадження - але йдеться лише про відомі факти, в реаліях їх в рази більше.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що 55-річний захисник з полку "Азов" Олександр Іщенко загинув у російському СІЗО внаслідок жорстоких тортур. Медична експертиза встановила, що причиною смерті стали численні травми грудної клітки, спричинені побоями тупим предметом.
Олександр Іщенко народився в Маріуполі, там і жив, був моряком. Він повернувся з рейсу за кілька днів до повномасштабного вторгнення - 17 лютого 2022 року. Вже за десять днів вступив до полку "Азов", став водієм. Коли схопили в полон - невідомо, але точно під час активних бойових дій у Маріуполі. Про те, що він у полоні, родина дізналась із фото. Але поспілкуватись їм не давали. Він рік перебував в Донецькому СІЗО, а згодом опинився у Ростові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.