Країна-агресорка не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові
Росія має намір за допомогою протестів та із залученням людей з військовим вишколом дестабілізувати ситуацію та змінити владу в Молдові. Про такі наміри повідомила президентка країни Майя Санду. Вона наголосила, що це не перша така спроба.
Про це пише Newsmaker. Як заявила Санду, росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени 2022 року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безрезультатними.
"План (Росії, - ред.) на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовим вишколом, замаскованих під цивільних, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників", - розповіла Санду.
Вона зазначила, що за допомогою протестів опозиції рф має намір здійснити держпереворот у Молдові. А також змінити владу в Кишиневі.
"Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в'їзду до Молдови для громадян росії, білорусі, Сербії та Чорногорії", - сказала Санду.
Вона запевнила, що державні органи безпеки працюють над запобіганням цим провокаціям і тримають ситуацію під контролем. Санду зазначила, що "при здійсненні плану злочинці розраховують на деякі внутрішні сили, зокрема на злочинні угруповання, такі як партія "Шор", деяких ветеранів, колишніх правоохоронців та людей, відомих своїми зв'язками з Плахотнюком".
За словами Санду, мета цих дій: "повалення конституційної та легітимної влади в Кишиневі на нелегітимну", проросійську, "щоб росія змогла зупинити процес європейської інтеграції республіки та використати Молдову у війні проти України". Президентка заявила, що парламент Молдови має якнайшвидше ухвалити законопроєкти, які нададуть необхідні інструменти "для більш ефективної боротьби з ризиками безпеки країни". Вона закликала громадян Молдови бути пильними та довіряти офіційній інформації.
"Спроби Кремля влаштувати насильство в нашій країні не мають успіху. Зберігаємо спокій", — резюмувала Санду.
9 лютого президент України Володимира Зеленського повідомив, що українська розвідка перехопила російський план щодо дестабілізації політичної ситуації у Молдові. Пізніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що росія відправила до Туреччини чеченських "рятувальників", після чого вони можуть опинитися в Кишиневі. Після серії землетрусів, які сталися у Туреччині, до країни відправили команду росіян. До неї увійшов кадирівський спецпризначенець Даніїл Мартинов, який на початку повномасштабного вторгнення росії на територію України керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату на Київщині. Служба безпеки України оголосила йому підозру у порушенні законів та звичаїв війни, жорстокому поводженні з військовополоненими та цивільним населенням. Варто додати, що у грудні 2022 року глава Служби інформації та безпеки Молдови заявив, що росія планує напасти на їхню країну у 2023 році. Він сказав, що питання не в тому, буде чи не буде, а в тому, коли. Рахунок йде на місяці. Тому ймовірність вторгнення російських військ є високою.
Нагадаємо, президентка Молдови офіційно засудила проліт російської ракети над територією країни. Крім того, у Молдові назвали ім'я нового прем'єра.
Раніше Інформатор писав, що Лавров пригрозив Молдові війною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.