Росія бомбить Україну за допомогою літаків та ракет, які їм передав Київ: як взагалі могло таке статися

Читать на русском

Обговорення можливості передачі літаків стратегічної авіації розпочалося ще в 1994 році й завершилося міжурядовою угодою від 8 жовтня 1999 року. Після цього бомбардувальники перегнали у росію

Читать на русском
Україна передала росії стратегічні бомбардувальники
Росія бомбить Україну за допомогою літаків та ракет, які їм передав Київ: чому це відбулося

Обговорення можливості передачі літаків стратегічної авіації розпочалося ще в 1994 році й завершилося міжурядовою угодою від 8 жовтня 1999 року. Після цього бомбардувальники перегнали у росію

Україна передала росії бомбардувальники та ракети, якими агресор сьогодні бомбить наші міста. Наприкінці 90-их років росії подарували низку літаків стратегічної авіації, серед яких були: вісім Ту-160, три Ту-95МС та частина Ту-22. Крім того, росіяни отримали двигуни до літаків й справжню "гору" українських крилатих ракет.

Як трапилось так, що ракети та стратегічна авіація перейшли ворогу добровільно та ще без жодної оплати, спробували розібратись журналісти Інформатор-Україна у матеріалі "Ту-95МС: Україну обстрілюють з тих літаків, які вона сама передала росії у 1990-ті роки - чому росіяни цінують ці "тушки" на вагу золота".

Як стратегічні літаки потрапили до росії?

Переговори щодо передачі надважких літаків Ту-160, Ту-95МС та Ту-22 розпочалися ще у 1994 році й були завершені угодою між державами 8 жовтня 1999 року. Після цього бойові повітряні судна швидко перебазувались у рф. На додачу до літаків, Україна також передала понад 120 залізничних вагонів та 575 крилатих ракет повітряного базування великої дальності Х-55.

Сьогодні ворог використовує новіші ракети Х-101 та Х-555, але все ще має у своєму парку Ту-95МС та Ту-160, які колись українці фактично подарували росіянам. Українські Ту-160 становлять понад половину парку цього типу бомбардувальників у росії.

Крім літаків, ракет та вагонів, рф отримала ще й запасні двигуни для бомбардувальників. Цікаво, що на момент розпаду СРСР в Україні були розташовані новіші літаки, які випустили у 1989-1991 роках, в Узині під Києвом, під Полтавою та в Прилуках Чернігівської області, тоді як в росії були старіші повітряні судна, зокрема в Енгельсі Саратовської області.

Згідно зі звітом Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, бомбардувальники, що були розташовані в Україні, мали мінімальну кількість льотних годин з початку експлуатації, що означає, що літаки були нові та в гарному стані.

Чому противник так цінує українські Ту-95МС?

Окупанти використовують бомбардувальники Ту-95МС як головний інструмент для запуску при ракетних ударах по Україні. Якщо порівняти Ту-95МС з Ту-160, то другий здатний переносити 12 ракет, тоді як Ту-95МС - лише шість. Також Ту-95МС має чотири турбогвинтові двигуни, а Ту-160 має реактивні двигуни та змінну стріловидність крила. Хоча Ту-160 й має кращі показники, зокрема, можливість підійматися на висоту 17 кілометрів, розвивати швидкість до 2200 кілометрів на годину, Ту-95МС залишається важливим інструментом для росії, бо ці літаки швидші та краще маневрують. Вони можуть підлітати до українських кордонів та швидше за Ту-160 покидати місця підльотів, не потрапляючи в зону ураження української ППО. 

За даними міжнародних експертів, росія має, щонайменше, 42 літаки Ту-95МС, проте лише близько 30 з них досі робочі. Крім того, росія має принаймні 15 літаків Ту-160.

Останнім часом росія використовує саме Ту-95МС для бомбардувань України, замість Ту-160, який є більшим та важчим і несе стратегічні крилаті ракети Х-55 СМ.

Списані за копійки, в обмін ... на газ

Росія придбала 11 стратегічних бомбардувальників, 575 крилатих ракет та інше обладнання лише за $275 млн. Згодом спеціальна парламентська комісія встановила, що ціна була занижена принаймні вдесятеро!

Цікаво, що початкова сума складала $650 млн, згодом зменшилась до $450 млн, й, зрештою, рф просто списала з України борг на $275 млн.

Отже, фактично Україна не отримала грошей, а всі витрати були зараховані в погашення міфічних газових боргів перед "Газпромом".

Очевидно, що ця угода була абсолютно невигідною для України, особливо з урахуванням того, що росіяни й досі використовують українську стратегічну авіацію, але тепер б'ють нею по Україні. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що загарбники почали застосовувати крилаті авіабомби. Крім того, окупанти можуть частіше обстрілювати житлові будинки.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.