Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів
В Україні зафіксували кібератаку на систему документообігу державних органів. Це пов'язано з одним з хакерських шпигунських угруповань з Російської Федерації.
Про це повідомляє прес-центр РНБО,- передає Інформатор .
«Національний координаційний центр кібербезпеки зафіксував спроби поширення шкідливих документів через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів», - йдеться в повідомленні.
Шкідливі документи містили макрос, який при відкритті файлів приховано завантажував програму для віддаленого управління комп'ютером. Способи та засоби реалізації цієї кібератаки дозволяють зв'язати її з одним з хакерських шпигунських угруповань з Російської Федерації.
"За сценарієм атака відноситься до так званих supply chain attack. Це атака на ланцюжок поставок, при якій атакуючі намагаються отримати доступ до цільової організації не безпосередньо, а через уразливості в інструментах і сервісах, які вона використовує", - відзначили в РНБО.
Для довідки: Найвідомішими і масштабними атаками такого типу стали "NotPetya", спрямована на пошкодження української інфраструктури у 2017 році, та "Solorigate" - кібершпіонська операція РФ у 2020-2021 роках, яку зараз розслідують у США. У цих випадках шкідливий програмний код поширювався через поширене програмне забезпечення.
Нагадаємо, в Україні назвали головні кіберзагрози. Крім того, пропагандисти РФ створили псевдо-канали про українських військових.
Також Інформатор писав, що в Україні в березні запустять національну програму для перевірки фейків.