«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Країни Африки можуть відмовитися від покупки краденого українського зерна, якщо Захід запропонує їм альтернативу
Кремль намагається отримати прибуток, продаючи вкрадене в Україні зерно постраждалим від посухи країнам Африки. Декому з них загрожує голод.
Про це йдеться у матеріалі американського видання The New York Times, передає Інформатор.
В середині травня Сполучені Штати розіслали попередження 14 країнам, переважно в Африці, про те, що російські вантажні судна залишають порти біля України з викраденими українським зерном. Там вказали назви трьох російських вантажних суден, які підозрюються у його перевезенні.
У п'ятницю, 4 червня, глава Африканського союзу, президент Сенегалу Макі Салл приїхав до росії, де зустрівся з путіним, намагаючись домовитися про постачання зерна. Водночас, низка африканських країн неоднозначно ставляться до позиції Заходу через війну та санкції проти кремля, оскільки залежать від постачання не лише продовольства, а й озброєння з боку москви. Ситуацію також посилює сильна посуха, яка може спровокувати голод на континенті.
Директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень HORN Хасан Ханнендже попереджає, що країни Африки навряд чи вагатимуться перед покупкою зерна, яке поставляється росією, оскільки їх не хвилює походження продовольства.
"Потреба у продовольстві настільки гостра, що це не те, що їм потрібно обговорювати", - сказав експерт.
За словами заступника міністра аграрної політики України Тараса Висоцького, росія також вкрала сільськогосподарської техніки на суму від 15 до 20 мільйонів доларів. Більшість награбованого зерна знаходиться в портах Севастополя на Кримському півострові, який росія окупувала у 2014 році.
Нагадаємо, раніше в МЗС заявили, що Україна разом із партнерами обговорює можливість створення міжнародної місії для розблокування українського морського експорту і, як перший крок, вимагає від росії відвести свій військово-морський флот і надати гарантії про ненапад. Крім того, росія відправила Сирії близько 100 000 тонн пшениці, вкраденої в України.
Також Інформатор писав, що окупанти блокують морські порти, Україна не може вивезти близько 90 мільйонів тонн агропродукції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.