Резніков запросив контролювати доброчесність Міноборони ГО “Стоп корупції”: чому це викликало протести

Читать на русском

В середині лютого 2023 року міністр оборони Олексій Резніков скликав борців з корупцією, щоб вони допомогли навести лад у його відомстві. Серед поважних організацій у списку з’явилося ГО “Стоп корупції”, до якої є питання в українців

Читать на русском
Резніков запросив контролювати доброчесність Міноборони ГО “Стоп корупції”: чому це викликало протести
Міністр оборони запросив контролювати своє відомство активістів

В середині лютого 2023 року міністр оборони Олексій Резніков скликав борців з корупцією, щоб вони допомогли навести лад у його відомстві. Серед поважних організацій у списку з’явилося ГО “Стоп корупції”, до якої є питання в українців

В останній час міністерство оборони під прицілом у журналістів та силовиків. Здавалося, що Резніков може втратити посаду, проте йому замінили трьох заступників та тимчасово залагодили скандал.

Щоб пом’якшити наслідки від репутаційних втрат, очільник міноборони вирішив запросити відомих борців з корупцією контролювати його підлеглих. Серед антикорупційних організацій, які відгукнулися на заклик міністра оборони Олексія Резнікова були дуже поважні організації.

пост
Контролювати міноборони запросили антикорупціонерів. Фото - сторінка Олексія Резнікова у ФБ

Серед них ми знайшли громадську організацію «Стоп корупції» Романа Бочкали та Богдана Хмельницького. Саме щодо неї у користувачів соцмережі було найбільше нарікань.

Резніков запросив контролювати доброчесність Міноборони ГО “Стоп корупції”: чому це викликало протести 2

Резніков запросив контролювати доброчесність Міноборони ГО “Стоп корупції”: чому це викликало протести 3

комент
Українці були не в захваті від участі в контролі за закупівлями «Стоп корупції». Фото - сторінка Олексія Резнікова у ФБ

Дивно, що боротися з корупцією в міноборони доручили саме «Стоп корупції». Відомо, що ця організація була фактично виключена із Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN (Global Investigative Journalism Network). За інформацією видання «Детектор медіа», яке слідкує за додержанням профстандартів серед українських журналістів, таке рішення було підтверджено двічі. Це перший випадок в історії глобального об’єднання.

«18 вересня (2018 року. — Авт.) рада GIJN одноголосно проголосувала за виключення з її складу «Стоп корупції». Рада вважала, що група занадто залучена до політичної активності, а також були тривожні твердження про відсутність журналістського професіоналізму та про конфлікти інтересів. «Стоп корупції» звернулися з апеляцією на рішення ради, і відбулося слухання з комітетом ради директорів GIJN. Наступне голосування повного правління, яке відбулося 15 лютого 2019 року, одностайно підтвердило рішення про виключення групи. «Стоп корупції» більше не є членом GIJN», — повідомив «Детектору медіа»  виконавчий директор GIJN Дейв Каплан.

Що відомо про «Стоп Корупції»

В правління громадської організації «Стоп корупції», яку створили понад сім років тому, входить відомий журналіст Роман Бочкала та активіст Богдан Хмельницький.

правління
Проєктом керують відомий журналіст та активіст. Фото - з сайту «Стоп корупції»

Коли Бочкала подавав свою кандидатуру у комісію з відбору директора Бюро економічної безпеки у 2021 році інша громадська організація «Центр протидії корупції» нагадала про витоки створення «Стоп корупції». 

Виявилося, що свого часу Бочкала сам розповідав, що ініціатором створення організації був тодішній перший заступник очільника ОДА Київської області Лев Парцхаладзе, який має скандальний шлейф через забудову історичних місць у столиці та який ставав героєм антикорупційних журналістських розслідувань.

«Інший співзасновник «Стоп корупції» – Тарас Лилик – керував комунальним підприємством Київської облради «Готово», яке було створене за участю Парцхаладзе. Коли ж останній став заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Лилик теж перейшов до Мінрегіонбуду», - йдеться у матеріалі «Центру протидії корупції».

На початку 2019 року видання «Детектор медіа» зробило підбірку сумнівних розслідувань від «Стоп корупції». Серед них  забудова берегів Осокорківських озер-кар’єрів Небреж, Мартишів і Тягле на Осокорках та рекламні сюжети про пастора Володимира Мунтяна, який сам себе називав апостолом.

Нам стало цікаво дізнатися які ще розслідування проводило «Стоп корупції» і ми знайшли їх у судовому реєстрі. Про це в наших наступних матеріалах. 

Інформатор писав, що в Верховній Раді знов знайшли завищені ціни в документах Міноборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.