Дані рейтингу актуальні на 10 травня
Scopus опублікував щорічний рейтинг українських вишів. Очолює список Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на освітній ресурс Освіта.ua
Рейтинг ґрунтується на показниках цитування наукових статей, опублікованих навчальними закладами або їхніми фахівцями. База даних SciVerse Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. До цієї бази також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань.
У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій та кількості їх цитувань. Згідно з результатами цьогорічного рейтингу, найвищий показник серед українських вишів має Київський національний університет імені Шевченка. Цей університет очолив рейтинг 2022 року.
Друге місце рейтингу посідає Харківський національний університет імені Каразіна. Третє – Одеський національний університет ім. Мечнікова. Четверте місце зайняв Львівський національний університет імені Франка. На п'ятому місці рейтингу освітніх закладів, що найбільш цитуються, знаходиться Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут імені Сікорського".
Шосту позицію зайняв Чернівецький національний університет імені Федьковича. Сумський державний університет зайняв сьомий рядок рейтингу. Два львівські виші: Національний університет "Львівська політехніка" та Львівський національний медичний університет імені Галицького – цього року посіли восьме та дев'яте місця у рейтингу. Замикає першу десятку рейтингу університетів Прикарпатський національний університет імені Стефаника.
Далі йдуть такі вищі навчальні заклади:
Зазначимо, до рейтингу входять лише ті вузи, які мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит Ukraine у полі пошуку Affilation Search. До списку не включені заклади, що мають значення індексу Гірша менше 1.
*Scopus – бібліографічна та реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитування статей, опублікованих у наукових фахових виданнях. Дані Scopus, крім іншого, використовуються для складання деяких рейтингів провідних університетів світу, наприклад Times Higher Education або QS World University Rankings.
Нагадаємо, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії. Крім того, діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії.
Також Інформатор розповідав про вступну кампанію-2022.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.