Регулятор США подав позов до найбільшої криптобіржі Binance: у чому причина

Читать на русском

У травні свою перевірку щодо криптобіржі розпочав Мін'юст США. Відомство запідозрило Binance в обході санкцій, запроваджених проти росії

Читать на русском
Чанпену Чжао, очільник  криптобіржі Binance
Чанпену Чжао, очільник криптобіржі Binance

У травні свою перевірку щодо криптобіржі розпочав Мін'юст США. Відомство запідозрило Binance в обході санкцій, запроваджених проти росії

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала позов до найбільшої криптобіржі Binance та її очільника Чанпена Чжао. За версією регулятора, йдеться про порушення правил обігу цінних паперів та участь у «розгалуженій мережі обману, конфліктів інтересів, нерозкритті інформації та навмисному ухиленні від закону». 

Комісія звинувачує відповідачів у порушенні правил обігу цінних паперів США за 13 пунктами. Серед них — робота незареєстрованих бірж, брокерсько-дилерських та клірингових агентств, спотворення інформації про контроль та нагляд за торгівлею на платформі, незареєстровані пропозиції та продаж цінних паперів. Голова SEC Гері Генслер заявив, що Чжао та Binance брали участь у «розгалуженій мережі обману, конфліктів інтересів, нерозкриття інформації та навмисного ухилення від закону».

Крім того, SEC стверджує, що Binance та Чжао об'єднували та перенаправляли активи клієнтів на свій розсуд, у тому числі на користь організації Sigma Chain, якою володіє Чжао. Крім того, комісія стверджує, що Binance та Чжао приховали змішання активів інвесторів на мільярди доларів. Ці гроші, вважає SEC, надсилалися компанії Merit Peak Limited, яка також належить Чжао.

Чжао заявив у Twitter, що він поки не бачив скарги, але дасть на неї відповідь після ознайомлення. Він стверджує, що команда Binance «знаходиться напоготові, забезпечуючи стабільність систем, у тому числі зняття коштів та депозитів». 

У травні Reuters опублікував розслідування, з якого випливало, що Binance могла змішувати клієнтські та корпоративні кошти на одних рахунках у 2020-2021 роках, що порушує фінансові правила США. Джерела агентства стверджували, що йшлося про мільярди доларів і що майже щодня гроші клієнтів змішувалися з доходами біржі на рахунках Silvergate Bank. Reuters знайшов банківський запис, згідно з яким Binance 10 лютого 2021 року змішала 20 млн дол. з корпоративного рахунку з 15 млн дол. з рахунку, на який надходили гроші клієнтів. Агентство підкреслювало, що він не має доказів, що кошти клієнтів Binance були втрачені або вкрадені. Binance заперечував змішання депозитів. 

У березні позов до Binance також подала Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США. Вона звинуватила біржу, Чжао та колишнього директора з комплаєнсу Семюеля Ліма в тому, що вони свідомо дозволяли американцям торгувати криптовалютними деривативами за відсутності відповідної ліцензії. Регулятор стверджував, що Binance допомагала великим американським клієнтам обходити власні процедури комплаєнсу, порушуючи цим закон про відмивання грошей і правило «знай свого клієнта». 

У травні свою перевірку щодо криптобіржі розпочав Мін'юст США. Відомство запідозрило Binance в обході санкцій, запроваджених проти росії. Перевірка почалася після того, як Binance скасувала ліміт 10 000 євро для облікових записів росіян. Це обмеження було введено у 2022 році відповідно до п'ятого пакету санкцій Євросоюзу проти росії. 

Як раніше повідомляв Інформатор, генеральний менеджер Binance в Україні Кирило Хомʼяков зазначив, що криптоактиви наразі мають понад 15% населення, тобто понад 6 млн українців. Це дозволило українським благодійним фондам, окрім фіатних валют, забезпечити додатковий потік зборів у криптовалюті на десятки мільйонів доларів. Зараз криптоспільнота обговорює шляхи відновлення України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.