Раян Гослінг про провал Барбі на премії Оскар: Сказати, що я розчарований - не сказати нічого

Читать на русском

В Голлівуді багато хто шокований відсутністю в номінаціях Марго Роббі, Грети Гервіг та Леонардо Ді Капріо.

Читать на русском
Оскар
Виконавець ролі Кена не бачить себе на премії без австралійської акторки та американської режисерки

В Голлівуді багато хто шокований відсутністю в номінаціях Марго Роббі, Грети Гервіг та Леонардо Ді Капріо.

Не тільки в соцмережах активно коментують цьогорічних номінантів на головну кінопремію світу, "Оскар". Американські знаменитості обурені ігноруванням режисерки фільму "Барбі" Грети Гервіг та виконавиці головної ролі стрічки про пластикову ляльку, акторку Марго Роббі. Ані перша, ані друга не представлені у своїх номінаціях. І це пропри те, що упродовж останніх пів року фільм "Барбі" (до речі, лідер світового бокс-офісу у 2023 році) збирав численні кінонагороди. Або хоча б був представлений в номінаціях.

Не промовчав і Раян Гослінг, який зіграв Кена. На відміну від колег, в нього дві особисті номінації (найкраща чоловіча роль другого плану та оригінальна пісня). Після оголошення номінантів, актор опублікував звернення, в якому підтримав Марго Роббі та Грету Гервіг.

43-річний Раян зазначив, що залишився розчарований рішенням американської академії кіномистецтва. Гослінг вважає, що без Роббі та Гервіг фільму б не було, тому вони заслуговують на номінації не менше, ніж актриси та постановники, яких відзначили. Він також згадав, що радий за Америку Ферреру, яка претендуватиме на перемогу у категорії "Найкраща жіноча роль другого плану". До речі, її номінація здивувала багатьох. Бо її персонаж був далеко не головним в цій стрічці.

"Без Барбі немає Кена, а без Грети Гервіг та Марго Роббі не було б фільму. Саме вони найбільше відповідальні за цей історичний та всесвітньо успішний фільм. Без їхнього таланту, наполегливості та генія ніхто б не отримав визнання за картину. Сказати, що я розчарований їхньою відсутністю у головних категоріях - не сказати нічого", - заявив Раян.

Раяну прикро за своїх двох колег, Грету (ліворуч) та Марго
Раяну прикро за своїх двох колег, Грету (ліворуч) та Марго

Американські ЗМІ також критикують кіноакадемію. Деяк з них пишуть, що ідея виключити двох жінок, відповідальних за найкасовіший фільм 2023 року, не дуже хороша. Зі схожими сенсами виступили і деякі американські телеведучі.

"Голлівуд, як і раніше, легко не помічає і знецінює творчий внесок жінок. Навіть коли про це йдеться у самому касовому фільмі року. "Барбі" номінована на "Найкращий фільм", але стрічка не зняла сама себе, друзі", - зазначила Дженніфер Пальмієрі, ведуча MSNBC.

До речі, стрічка "Барбі" могла б отримати ще одну номінацію, якби не зміна правил, запроваджена 2008 року, яка забороняла будь-якому фільму розміщувати понад два номінанти у категорії оригінальної пісні. Так шанс отримати "Оскар" був би в Дуа Ліпи з її треком Dance the Night. Принаймні британська зірка може втішити себе нещодавньою номінацією на "Ґреммі".

"Барбі" претендує на вісім статуеток "Оскар". Водночас "Оппенгеймер" на 13, а "Бідолашні створіння" Йоргоса Лантімоса на 10. Стільки ж може отримати фільм "Вбивці квіткової повні" Мартіна Скорсезе. До речі, рішення кіноакадеміків щодо останньої стрічки також здивувало багатьох в Голлівуді.

Йдеться про чергове непотрапляння до номінації Леонардо Ді Капріо. Тривалий час невдачі актора на "Оскарі" обговорювали в ЗМІ та шоу-бізнесі. Згодом, Лео таки вдалося отримати бажану статуетку. Зараз його знову проігнорували. Втім його компаньйонка, Лілі Гладстоун, стала першою представницею індіанців, яку номінували на найкращу жіночу роль.

Водночас вже десята номінація 81-річного (!!!) Мартіна Скорсезе допомогла йому випередити Стівена Спілберга як режисера з найбільшою кількістю номінацій. То ж настрій в команді фільму "Вбивці квіткової повні" не такий сумний, як у "Барбі".

Також однією з несподіванок оголошення номінантів на "Оскар" стало потраплянні до категорії "Найкращі візуальні ефекти" японського фільму "Годзілла мінус один". Зазвичай на статуетку претендують високобюджетні проєкти, які вливають шалені гроші на ефекти. Але загальний бюджет японської стрічки склав усього 15 млн доларів. Для прикладу, в основних конкурентів азійського фільму наступні кошториси: "Місія неможлива: Розплата. Частина перша" з Томом Крузом - 290 млн доларів; "Вартові галактики 3" з Крісом Праттом - 250 млн; "Наполеон" режисера Рідлі Скота - 150 млн доларів.

Після оголошення номінантів про які-небудь бойкоти з боку кіностудій та зірок поки не йдеться. Вочевидь, тему щодо Марго Роббі, Грети Гервіг та можливою дискримінацією жінок в кіноіндустрії ще будуть форсити в соцмережах деякий час. Втім, на церемонію проведення 96-го "Оскару" це навряд чи вплине. Імена переможців оголосять під час урочистої церемонії 10 березня в Лос-Анджелесі. В Києві це вже буде понеділок, 11 березня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.