В Укргідроенерго підтвердили, що загрози прориву греблі немає
На Київській гідроелектростанції, яка зазнала удару внаслідок російської атаки 26 серпня, триває розбір завалів. Триває й оцінка збитків. Загрози прориву греблі та підтоплення територій немає.
Під час атаки на станцію жоден співробітник не постраждав. Усі працівники ГЕС на момент атаки перебували в укриттях, запевнив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
"Ми ще не до кінця можемо оцінити всі технічні наслідки, що ми втратили та скільки часу потрібно для відновлення. Все відновимо, відбудуємо. Це просто питання фінансів, часу та людського ресурсу. Але на сьогодні загрози підтоплення чи прориву дамби для Київської ГЕС точно немає", – сказав Сирота.
Сьогодні немає жодної станції Укргідроенерго, яка не отримала б пошкоджень внаслідок російських атак, додав Сирота. З початку вторгнення Росія завдала понад 130 ракетних ударів по українській гідрогенерації. Загалом Укргідроенерго ще два місяці тому втратило понад 40% потужностей.
"Ми повністю втратили Каховську ГЕС, ДніпроГЕС теж практично не працює. Решта станцій у процесі відновлення", - розповів керівник Укргідроенерго.
Скільки й коли вдасться відновити, поки що сказати неможливо. До осінньо-зимового періоду стоїть завдання відновити максимально, але це складне завдання через постійні удари.
Після ракетної атаки РФ 26 серпня, яку українські військові визнали наймасовішою з початку війни (236 дронів та ракет!), постраждала низка об'єктів української енергетики. Серед них – Київська ГЕС, яка знаходиться біля міста Вишгород. На відео, що розповсюджують в мережі, видно пожежу та руйнування. Про прорив дамби не йшлося.
Влада Київщини заявила, що пошкодження, які отримала Київська ГЕС у ході атаки ворога 26 серпня, є незначними. Небезпеку від враження дамби коментував також голова Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко. Він заявив, що зруйнувати ракетами греблю Київської гідроелектростанції неможливо. За його словами, порівнювати її з Каховською ГЕС не варто, бо там був підрив греблі зсередини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.