Нардеп Олександр Дубінський заявив, що право виїжджати за межі країни встановлено Конституцією України
Народний депутат Олександр Дубінський, який отримав підозру про підробку службових документів для виїзду за кордон, запропонував Верховній Раді дозволити всім укрїнським чоловікам безперешкодно покидати Україну. Як це передбачено основним законом країни - Конституцією. Він зареєстрував відповідний проект постанови, щоб вимагати від прикордонної служби та уряду дозволити всім громадянам України, незалежно від їхнього віку та військової спеціальності, виїжджати за кордон.
Про це він написав у своєму телеграм-каналі. Нардеп акцентував, що право виїжджати за межі країни встановлено Конституцією України.
"Хтось мав це зробити. Конституція не може бути "на паузі" лише за тими статтями, які гарантують наші права", - підкреслив Дубінський.
У постанові Дубінського йдеться про необхідність відновлення конституційного ладу в Україні, враховуючи норму статті 33 Конституції України, згідно з якою кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, що встановлюються законом.
Зокрема, нардеп пише, що статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" встановлено вичерпний перелік випадків, коли право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено. Ось, що пропонується постановити Верховній Раді України за проектом Дубінського:
1. Державній прикордонній службі України забезпечити перетинання громадянами України державного кордону у пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю незалежно від статі та віку, крім випадків, передбачених частиною першою статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України". 2. Кабінету Міністрів України терміново внести зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України). 3. Постанова набуває чинності з моменту її прийняття.
Зазначимо, що право на виїзд за кордон українським громадянам наразі гарантується саме законом, а не підзаконними актами. Також закон "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" жодних обмежень на виїзд у військовий стан не передбачає.
Нагадаємо, що у самого Дубінського наразі проблеми з виїздом за кордон. ДБР спільно з СБУ проводили у нього обшуки, про що стало відомо 3 серпня. Правоохоронці перевіряють обставини, які пов'язані з його виїздом за кордон. Зокрема, з'ясовують, яким чином депутат міг виконувати свої обов'язки, підписувати документи під час свого перебування поза Україною.
Сам Дубінський пізніше прокоментував ці події. Він заявив, що люди з Офісу президента "цинічно втручаються в особисте життя його родини". Також він заявив, що готовий відстоювати свою правоту в суді.
"Очевидно, що жодного іншого серйозного приводу для політичного переслідування вони не знайшли і тому застосували брудні провокації у своєму фірмовому стилі. Відстоюватиму свою правоту в суді та продовжу діяльність, спрямовану на розтин корупційного спрута Зеленського та компанії", - заявив депутат.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що правоохоронці провели обшуки й у помічника депутата Олександра Дубінського Володимира Колодюка. Обшуки, імовірно, повʼязані з тим, що помічник міг допомагати парламентарю оформлювати підробні документи, коли сам Дубінський перебував за кордоном, пише УП.
У четвер, 10 серпня, Дубінському обирали запобіжний захід у Печерському районному суді Києва. Зокрема, нардепа відпустили під особисте зобов'язання. Він носитиме електронний браслет. Нардеп каже, що подасть апеляцію та називає справу проти себе політичним замовленням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.