Рада вирішила не йти на карантин, але скоротила робочі плани на лютий

Читать на русском

Депутати відкриють нову сесію 1 лютого, і одразу роз'їдуться «по округах»

Читать на русском
Рада вирішила не йти на карантин, але скоротила робочі плани на лютий

Депутати відкриють нову сесію 1 лютого, і одразу роз'їдуться «по округах»

Як і очікувалося, народні депутати змінили на лютий попередні плани своєї роботи «під куполом». Як повідомляє Інформатор, змінену редакцію постанови підтримали 233 народні депутати.

Вдень 27 січня Рада проголосувала за постанову «Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання» та врахувала у документі зміни, внесені Комітетом парламенту з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ.

Опозиція впевнена: причина у розвалі монобільшості

Формальна причина рішення – різке збільшення кількості хворих на COVID-19 серед народних депутатів та працівників апарату парламенту. Але в кулуарах багато хто говорить про розгубленість на Банковій через втрату впливу на монобільшість.

Цимбалюк

«Це не карантин. 1 лютого розпочинається сьома сесія, буде пленарне засідання Ради... І вважаю, що треба проаналізувати, скільки насправді хворіє народних депутатів. Тому що зараз у залі реєструється практично конституційна більшість – 300 депутатів, чи близько до цього. Але мені здається, що причина (у перерві сесійної роботи – Ред.) ще й у тому, що … у монобільшості фактично немає голосів», – заявив у коментарі Інформатору народний депутат фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Депутат також додав, що зняття з розгляду парламентом урядового законопроєкту про економічний паспорт українця, ініційованого президентом Зеленським, красномовно свідчить, що влада не має у своєму розпорядженні нині працюючу більшість у Раді.

 

Політичні аналітики повторюють подібні заяви депутатів опозиційних фракцій.

«ОП втратив контроль над більшою частиною своїх нардепів, які знають реальні цифри з рейтингом Зеленського та Слуг народу та розуміють свої перспективи. Наші джерела серед різних депутатських груп свідчать, що депутати не хочуть працювати лише за одні конверти, а хочуть отримати право заводити своїх людей у ​​вертикаль влади», – повідомляють автори телеграм-каналу «ЗеРада».

І це схоже на правду. А тиждень-півтора перерви в активній депутатській роботі, не виключено, дасть можливість Банковій попрацювати з депутатами, які раптово вийшли з підпорядкування. Ресурси для впливу на «бунтарів» влада ще має. А ось чи спрацюють вони – покажуть голосування за президентські законопроєкти у лютому.

У всьому винен коронавірус

Народний депутат монобільшості Олександр Качура не погоджується з такою думкою колег і причину перегляду планів роботи парламенту бачить саме у різкому стрибку захворюваності на «під куполом» коронавірусної інфекції.

Качура

«Сьогодні вже близько 30 колег захворіли – лише у нашій фракції, а є ще й інші депутати, працівники апарату… Я не знаю, із чим це пов'язано. Можливо, з тим, що вони відпочивали, їздили кудись там до Куршевеля, чи це просто об'єктивна ситуація по країні – ми бачимо, що лише у Києві колосальне зростання захворюваності (коронавірусом – Ред.), найбільше за останні місяці. А парламент ж – це своєрідний зріз суспільства, і оскільки людина – творіння соціальне, а депутати тим більше, і багато хто має дуже багато соціальних контактів, і внаслідок цього захворіли», – пояснив Інформатору народний депутат про зміну планів роботи Ради.

Відповідно до ухваленої постанови, сьома парламентська сесія Ради триватиме з 1 лютого до 22 липня 2022 року. І відповідно до змін, внесених через загострення епід. ситуації з COVID-19, після відкриття сьомої сесії – 1 лютого – відбудеться пленарне засідання, а потім 2-4 лютого, а також 7-11 лютого, народні депутати працюватимуть у комітетах, комісіях та фракціях. І до роботи у режимі пленарних засідань депутати повернуться лише 15 лютого.

 

Раніше Інформатор уже повідомляв, що Рада не планує працювати у першій половині лютого.

Також писали, що керівництво Ради натрапило на фактичний саботаж їхніх проєктів рішень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.