Рада Україна-НАТО, прес-конференція зі Столтенбергом та зустріч Байденом: що очікують на другий день саміту НАТО

Україна та Тайвань знову займають чільне місце у програмі заходів другого дня саміту НАТО у Вільнюсі

Українська делегація
Українська делегація має взяти участь у низці вважливих зустрічей

Другий день саміту НАТО у Вільнюсі, 12 липня, обіцяє бути насиченим важливими подіями. На цей день заплановано зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського. Також відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО, а країни союзники мають надати чіткі гарантії безпеки, до набуття Україною членства в Альянсі.

На сайті НАТО надано програму заходів, які заплановано на цей день. Можна констатувати, що Україна та Тайвань знову займають чільне місце порядку денного:

  • О 8.30 була спільна пресконференція Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди, у якій торкнулися тем безпеки в Тихоокеанському регіоні.
  • Після цього запланували зустріч лідерів Альянсу та дружніх країн Тихоокеанського регіону.
  • На 12.30 пресконференція Єнса Столтенберга та Володимира Зеленського, присвячена підсумковій зустрічі.
  • О 13.00 відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів за участі Швеції.
  • О 15.30 буде засідання, присвячене зміні клімату, після чого Єнс Столтенберг дасть заключну пресконференцію.
Українська делегація
Для української делегації другий день саміту буде насиченим на події. Фото: The New Yourk Times

Найважливішим для нас є засідання Ради Україна-НАТО (РУН). Цей орган передбачає ширший рівень взаємодії з Альянсом, ніж той, який існує донині, у форматі Комісія Україна — НАТО. На відміну від Комісії, через формат Ради Київ може впливати на політику всього блоку, адже РУН передбачає прийняття спільних рішень, а не просто консультації, як було до того.

Що буде поза програмою

Не менш важливими для України будуть зустрічі на полях НАТО, зокрема з президентом Байденом, який висловив свою повну підтримку підсумковому комюніке НАТО. Двостороння зустріч має продемонструвати, що Україна та США продовжують тісно співпрацювати задля подолання російської агресії

Зустрічі на полях саміту
Зустрічі на полях саміту мають сприяти обороноздатності України. Фото: US News

На полях саміту члени G7 — Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США — підпишуть нову угоду, яка передбачатиме довгострокові двосторонні зобов’язання щодо безпеки України, повідомляє Reuters. Це власне й будуть ті гарантії безпеки за «ізраїльською моделлю» про які говорили раніше. Варто зазначити, що це рішення не є заміною членству в НАТО.

«Ми віримо, що декларація, яку ми сьогодні оголосимо, має на меті забезпечити майбутнє України як вільної незалежної, демократичної та суверенної держави. Це сигнал про спільну довгострокову відданість створенню потужних сил оборони та стримування для України, звісно, ​​як для стабільності, так і для миру. Ця багатостороння декларація надішле росії значний сигнал про те, що час не на її боці», — сказала директор Ради національної безпеки США у Європі Аманда Слот.

Ми також розповідали про те, що Зеленський озвучив три найголовніші питання, які потрібно вирішити сьогодні. Інформатор також розповідав про те, як міністр зовнішніх справ Дмитро Кулеба розцінює наслідки першого дня саміту НАТО. Про підсумки першого дня в на саміту у Вільнюсі ми писали тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube