Рада хоче збільшити штрафи за дрібну крадіжку - законопроєкт

Порушникам після прийняття законопроєкту у другому читанні доведеться сплатити до 5100 гривень штрафу

Викрадення, крадіжка, Рада
Документ був ухвалений у першому читанні

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт №11068, який передбачає посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна. Зокрема пропонується збільшити штраф до 850 гривень. При цьому викрадання вважатиметься дрібним, якщо вартість майна не перевищує 757 гривень.

За викрадання майна у зазначеному розмірі штраф може складати від 850 до 5100 гривень. Наразі законопроєкт був підтриманий у першому читанні, документ готують до розгляду у другому. Про це 3 травня повідомила "Судово-юридична газета".

Проєкт закону пропонує внести зміни до статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • збільшити розмір штрафу за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати в розмірі до 850 грн;
  • передбачити відповідальність за викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, вчинені у значному розмірі у виді штрафу в розмірі від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що дорівнює 850-5100 грн);
  • доповнити статтю приміткою, згідно з якою викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 757 грн.

Крім цього положення законопроєкту пропонує внести зміни до статей КУпАП, що стосуються притягнення до відповідальності за вчинення таких правопорушень. Зокрема, пропонується запровадити строки накладання штрафів - протягом 6 місяців з дня його виявлення і не пізніше 2 років з дня його вчинення. Також ініціатива передбачає встановити строки розгляду відповідних справ без обовʼязкової присутності особи, яка вчинила правопорушення.

В Раді розглянуть й інші ініціативи

Раніше ми писали, що Комітет парламенту з питань правової політики рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроєкт №9439. За ним, під час воєнного стану та упродовж одного року після нього, президент України отримає право повертати подання про призначення суддів до Вищої ради правосуддя для повторного розгляду.

Крім цього у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11220, який може зобов'язати виплачувати борги за померлих родичів. Документ передбачає, що спадкоємець зможе вступити у спадок тільки після погашення боргів спадкодавця, але в межах вартості успадкованого майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube