«Ця пісня для мене — історія про щось дуже особисте, навіть інтимне. «Нас нема» — це не про втрату, а про втечу в свій окремий світ, де є тільки двоє. Це про тишу, яка часом голосніша за будь-які слова, про той момент, коли весь світ зникає, і залишається лише тепло дотику та глибина погляду".
У псевдореабілітаційному центрі Дніпра силоміць утримували 25 людей, змушуючи їх працювати безоплатно
Міграційні поліцейські Дніпра викрили злочинну групу, яка організувала у місті три трудові табори під виглядом "реабілітаційних центрів". Тут людей фактично утримували у рабстві: відбирали документи та змушували безоплатно працювати.
Про це повідомляє ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області у середу, 16 серпня.
"Фігуранти обіцяли потерпілим гідну працю з проживанням, після чого поміщали до "реабілітаційних центрів" та утримували проти їх волі. 15 серпня міграційні поліцейські спільно зі слідчим управлінням Дніпропетровщини за силової підтримки полку поліції особливого призначення провели 10 обшуків за адресами розташування центрів, за місцем мешкання та в автівках фігурантів, а також за місцем мешкання так званих роботодавців", - йдеться у повідомленні.
Під час слідства правоохоронці встановили, що злочинна група складалася із чотирьох громадян Донецької області. Вони, використовуючи уразливий психологічний стан людей, вербували їх нібито для реабілітації. А потім, відібравши документи, телефон і гроші, змушували тяжко та безоплатно працювати.
"Під час слідчих заходів правоохоронці вилучили речі, що підтверджують діяльність злочинної групи. З «трудових таборів» поліцейські звільнили 25 громадян. З ними проводяться слідчі заходи", - пишуть у поліції.
А одному із фігурантів вже повідомили про підозру за статтею "торгівля людьми" Кримінального кодексу України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб.
На жаль, це так. У кримінальних зведеннях поліції нерідко є повідомлення про викриття того чи іншого закладу в різних областях, де силоміць утримують людей та змушують працювати безплатно. Зокрема, у Дніпропетровській області такий трудовий табір знайшли у вересні минулого року на території агропідприємства.
У лютому 2023 року у Харкові 12 людям пообіцяли лікування від наркозалежності. Але, як писав Інформатор, їх тримали у рабстві в закритому реабілітаційному центрі, били та змушували працювати на будівництві.
Також ми розповідали про схожий випадок в Одесі. Тут 12 людей тримали у рабстві кілька років, перш ніж стало відомо про їхню долю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.