Російський диктатор отримав гарантії від влади країни та почувається впевнено, попри ордер Міжнародного кримінального суду
Російський диктатор Володимир Путін прибув до Монголії з офіційним візитом. Літак російського президента 2 вересня приземлився в аеропорту Улан-Батора. Путіна зустрічала почесна варта, його кортеж, за повідомленням росЗМІ, вже залишив аеропорт.
Візит приурочений до 85-ї річниці спільної перемоги радянських та монгольських військ над японськими збройними силами на Халхін-Голі у 1939 році. Сайт Кремля зазначає, що Путін приїхав до Монголії на запрошення президента країни Ухнагійн Хурелсуха.
Очікується, що глави держав "проведуть обмін думками щодо актуальних міжнародних та регіональних проблем", а також підпишуть низку двосторонніх документів. Передбачено також бесіди Путіна з Головою Великого Державного Хуралу (парламенту) Монголії та Прем'єр-міністром країни.
Але цікава не офіційна програма, а перспективи арешту Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду, приписи якого зобов'язана виконувати Монголія. Зважаючи на все, шанси малі, і це вигідний Путіну прецедент. Російський президент вперше з моменту видачі МКС ордера на його арешт приїхав до країни, де його можуть і повинні заарештувати, але, мабуть, спокійно поїде назад до Росії - у впевненості, що міжнародне право, як і думав Путін, це слабкий інститут.
Свій внесок у впевненість Путіна зробила не тільки влада Монголії, яка гарантувала відсутність спроб арешту, а й сам Міжнародний кримінальний суд. Спершу МКС публічно вимагав від Монголії заарештувати Путіна, якщо він приїде до країни. Мовляв, Монголія має це зробити, виходячи з міжнародних зобов'язань, які вона взяла на себе, підписавши Римський статут.
Але потім МКС сам же роз'яснив, що країна може і не арештовувати російського президента. Причиною можуть стати її міжнародні зобов'язання. А всі країни-члени МКС потім зберуться на асамблею і вирішуватимуть, яке покарання обрати для Монголії за порушення правил організації (і не факт, що покарання буде реальним чи відчутним). Після цього навряд чи буде дивно, якщо Путін поїде і в інші країни, які начебто й зобов'язані його заарештувати, але, виявляється, можуть і не робити цього, якщо арешт йде всупереч із їхніми інтересами.
3 вересня президент Росії Володимир Путін запланував візит до країні. Під час візиту він хоче обговорити з президентом Монголії Ухнаагійною Хурелсуха перспективи розвитку російсько-монгольських відносин і партнерство між країнами.
За даними Bloomberg, Монголія запевнила російську владу, що під час візиту Путіна його не заарештують. Хоча ця країна є членом Міжнародного кримінального суду, а у 2023 її громадянин вперше був обраний в МКС.
Як повідомляв генпрокурор України Андрій Костін, виданий МКС ордер означає, що Путіна повинні заарештувати у будь-якій країні, куди він виїде. При чому це має відбутися щойно Путін вилетить за межі території РФ. Офіційна причина - депортація українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії. Костін акцентував, що у березні 2023 року світ мав отримати доступний сигнал, що російський режим є злочинним.
Нагадаємо, у березні 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна. З моменту видачі ордера на арешт Путін не відвідував країн, які беруть участь у Римському статуті МКС. У серпні 2023 року він не прилетів до ПАР, де проходив саміт БРІКС, і був єдиним, хто приєднався до відеозв'язку. Водночас повідомлялося, що президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що не буде заарештовувати російського диктатора під час його можливого візиту на інавгурацію нового глави держави Клаудії Шейнбаум.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.