МЗС України нагадало монгольському уряду, що Путін та його поплічники відповідальні за низку злочинів
Російський диктатор Володимир Путін отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що його не заарештують у цій країні за звинуваченнями у тяжких воєнних злочинах згідно з ордером Міжнародного кримінального суду. Путін поїде до країни зі спокійним серцем.
Про те, що Путіна в Монголії арештовувати не будуть пише Bloomberg з посиланням на двох неназваних осіб, знайомих із підготовкою до цього візиту. МЗС України закликало монгольський уряд передати диктатора до суду в Гаазі.
Як пише видання, поїздка, яка запланована на 3 вересня, стане першим візитом Путіна до держави-членкині МКС після видачі Путіну ордера. Як підписант Римського статуту, Монголія зобов'язана виконати ордер і заарештувати Путіна у разі його появи на своїй території.
У березні 2023 року МКС видав ордер на арешт президента Росії у зв'язку з підозрами у незаконному вивезенні дітей з України. Приводити ордер до виконання зобов'язані країни-члени Римського статуту, який вони ратифікують під час вступу. Монголія підписала Римський статут 2000 року, а ратифікувала його 2002 року.
Журналісти запитали прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, чи обговорювався ордер МКС із владою Монголії перед погодженням візиту Володимира Путіна. Він підтвердив, що погодження відбувалось.
"Всі аспекти візиту ретельно готувалися. Переживань немає, ми маємо чудовий діалог з нашими друзями в Монголії",— відповів Пєсков.
Тим часом МЗС України оприлюднило звернення до уряду Монголії. Київ висловив сподівання, що монгольська влада "усвідомлює той факт, що Володимир Путін є воєнним злочинцем". МЗС нагадало, що окрім викрадення дітей диктатор скоїв численні злочини, за які він має постати перед правосуддям.
"Закликаємо монгольську владу виконати обовʼязковий міжнародний ордер на арешт, та передати Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі", - заявило міністерство.
До слова, у серпні 2023 року Володимир Путін не поїхав до ПАР, яка також є членом Римського статуту. У конференції він брав участь лише у форматі відеозв'язку.
Україна офіційно звернулась до Мексики з проханням заарештувати російського диктатора Володимира Путіна. Раніше Мексика запросила російського президента на інавгурацію глави держави Клаудії Шейнбаум, яка відбудеться 3 жовтня. Посольство України у Мексиці наголосило, що країна має юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, тому може затримати Путіна, якщо він з'явиться на її території. У відповідь президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що арештовувати Путіна у країні не будуть, бо це не залежить від влади Мексики.
17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженого з прав дитини в його офісі Марії Львової-Бєлової, офіційно російського омбудсмена з прав дитини. Прокуратура МКС підозрює обох у скоєнні воєнних злочинів. Крок МКС проти Путіна є важливим жестом, який показує, що суд не ухиляється від переслідування навіть найвищих посадових осіб. Однак виконання ордерів буде складним, оскільки обидві особи уникають країн, де їх можуть заарештувати та передати під варту суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.