Путін посилить удари по Україні: він намагається змусити нас підписати мирний план Трампа

США готові скасувати санкції проти РФ, які вбивають її економіку, якщо Україна погодиться на умови американського президента. Це один зі стимулів лідера Кремля діяти жорстокіше

обстріли україни
Путін тиснутиме на Україну ще більше через пропозиції Трампа

Російські війська найближчим часом можуть посилити атаки на Україну. Тільки 23 квітня, на тлі новин про скасування візиту держсекретаря США Марко Рубіо до Лондона, де зірвалися мирні переговори наших партнерів, відбулася низка цинічних ударів по цивільних українцях. Такими обстрілами російський правитель Володимир Путін спробує змусити українського лідера Володимира Зеленського погодитися мирні пропозиції Дональда Трампа - цей план вже поставив главу держави перед важким вибором.

Кількість атак по цивільних збільшується вже зараз

Росія не припиняє свої атаки на цивільні міста. Тільки 23 квітня через масований обстріл Шахедами виникли масштабні пожежі в Одесі, Полтаві та Харкові. Також 23 квітня зранку відбувся жорстокий удар в Марганці на Дніпропетровщині - росіяни вдарили FPV-дроном по автобусу, який перевозив робітників та робітниць гірничозбагачувального комбінату. За останніми даними, є понад 40 поранених людей, більшість - жінки, є дуже важкі поранення. На жаль, 9 людей загинули.

Окрім того, 23 квітня російські війська своїми обстрілами знищили один із ключових енергооб'єктів Херсона, який живив місто. Ворог понад добу атакував цей інфраструктурний об'єкт дронами та артилерією. Жителів попередили про можливі відключення світла.

Нещодавно військові експерти повідомляли, що росіяни почали використовувати удосконалені Шахеди. Зокрема, дрони-камікадзе Geran-3, швидкість яких сягає 600 кілометрів на годину. Дрон може мати новий компактний турбореактивний двигун і може летіти на великій висоті, щоб уникнути роботи мобільних вогневих груп.

Окрім того, ворог оснастив бойову частину цих дронів металевими кульками та вибухонебезпечними предметами. Мета - збільшити кількість жертв серед цивільних.

Росія також атакує Україну балістикою - б'є по скупченню цивільних, ціль та ж сама - збільшити кількість жертв та викликати страх. Зокрема, ввечері 4 квітня росіяни вдарили балістичною ракетою по Кривому Рогу - удар прийшовся по жвавому району міста, де поруч розташовані кафе, школа, житлові будинки, дитячий майданчик. Загинули 20 осіб, серед них - 9 дітей, поранені понад 70 мешканців. Окрім людських втрат, вибухи пошкодили численні житлові будинки, шість навчальних закладів та понад 30 транспортних засобів. 

13 квітня, у Вербну неділю, РФ вдарила двома балістичними ракетами по Сумах. Внаслідок атаки загинули 35 людей, ще 125 дістали поранення. З них 107 дорослих та 18 дітей. Саме другий удар приніс великі втрати. Ракета, ймовірно, містила осколкові елементи та вибухнула у повітрі, щоб завдати максимального ураження людям на вулицях міста.

18 квітня, під час удару "Іскандером" по Харкову, ворог теж навмисне підірвав свою ракету в повітрі - з метою завдати якомога більшої шкоди. 

На додачу РФ свідомо поширює чутки щодо підготовки до майбутнього наступу. Хоча РФ дійсно веде до нього підготовку. 

Навіщо ці обстріли Путіну

Все це Путін робить, бо хоче згоди України на мирний план Трампа. За останні години сталі відомі його головні ідеї:

  • Визнати Крим російським.
  • Погодитися на де-факто визнання російськими окупованих територій у Запорізькій, Херсонській, Донецькій та Луганській областях.
  • Відмовитися від вступу до НАТО.

Найважливіше для Путіна, що після згоди України на умови мирного плану, почнеться скасування санкцій проти РФ. Усіх, починаючи з 2014 року. Відповідну згоду від Трампа через спецпредставника Віткоффа Путін вже отримав.

РФ жадає зняття санкцій

Попри те, що росіяни полюбляють говорити, що санкцій вони не відчувають, насправді це вбиває російську економіку. У Путіна є сподівання, що слідом за США санкції скасує Євросоюз. Саме європейські санкції є найчутливішими для російської економіки.

І далі найважливіше: Трамп дійсно готовий скасувати санкції проти РФ. Навіть, якщо Україна не погодиться на його "геніальний" мирний план. Проте європейські санкції будуть скасовані лише за умови згоди України піти шляхом, який наполегливо пропонує США.

Україна може відмовитися. Тоді війна триватиме навіть без підтримки США. І це може тягнутися ще роки. У цей час європейські санкції не будуть скасовані. Немає жодного сумніву, що за цей час російська економіка, яка вже зараз тріщить по швах, буде зруйнована.

Це зведе нанівець усі зусилля Трампа - Путіна щодо покращення умов для держави-агресора. Тож Путін намагається якомога жорстокіше атакувати Україну й, переважно, цивільне населення. Він вважає, що це змусить Зеленського швидше погодитися на умови мирного плану Трампа.

Атаки Путіна, мабуть, посиляться найближчими днями. Бо на думку американців, переговори у Лондоні 23 квітня, на яких делегація України на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком мала б погодитися на мирні умови (чи капітуляцію України), американці вважають зірваними. Це привід для хазяїна Кремля діяти жорсткіше.

Не зовсім капітуляція

Справедливо вказати, що мирний план Трампа не можна вважати повною капітуляцією для України. Його найважливіший плюс у тому, що до України немає вимог, які були у Стамбульських угодах:

  1. Немає обмежень щодо чисельності Збройних сил.
  2. Немає будь-яких політичних вимог - ані термінового проведення виборів, ані так званої "денацифікації".
  3. Ніхто не заважатиме Україні вступити до ЄС. Згідно з дорожньою картою, це відбудеться до 2030 року.
  4. В Україну може бути введений іноземний військовий контингент (певно, з країн так званої "коаліції охочих").
  5. Згідно з мирним планом, Україна отримає кошти на відновлення економіки.

Так, Україна втрачає 20% територій (це за оцінками США), проте Росія повністю втрачає будь-які важелі впливу на Україну. Це надважливо, бо напевно саме поступова втрата впливу на нас спонукала Путіна розпочати велику війну.

Інформатор докладно розібрав мирну угоду, що зараз зависла у повітрі.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко, коментуючи цю угоду, заявила, що Україна готова вести переговори, але не здаватися. За її словами, українці не погодяться на заморожений конфлікт та ніколи не визнають окупацію Криму.

"Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством. Повне припинення вогню - на суші, у повітрі та на морі - є необхідним першим кроком. Якщо Росія піде на обмежену паузу, Україна відповість тим же. Наш народ не погодиться на заморожений конфлікт, замаскований під мир. Ми ніколи не визнаємо окупацію Криму. І якщо членство в НАТО не буде надано, Україна потребуватиме обов’язкових гарантій безпеки - достатньо сильних, щоб стримати майбутню агресію, і достатньо чітких, щоб забезпечити тривалий мир", - наголосила Свириденко.

Скасування переговорів у Лондоні

Мирні переговори у Лондоні, які були заплановані на 23 квітня, були зірвані. У зустрічі мали взяти участь очільники дипломатичних відомств США, Британії, Франції, Німеччини та України.

Спочатку свій візит скасував держсекретар Марко Рубіо. Після цього поїздки своїх міністрів також відкликали Париж та Берлін. Видання New York Times ще ввечері 22 квітня повідомляло, що Рубіо передумав їхати до Лондона нібито після відмови Зеленського визнати Крим російською територією. Про це ж саме пише й CNN. 22 квітня Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає юридично Крим російським і ця позиція відповідає українській Конституції. 

Як розповів Washington Post чиновник, ознайомлений із ситуацією, зрив переговорів стався, бо у Вашингтоні розгнівалися через небажання Києва прийняти пропозиції поступитися територією Росії та через те, що Київ вважає за краще "спочатку обговорювати повне припинення вогню, а все інше - потім".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube