Путін планує знов перекинути до Білорусі військову техніку та особовий склад: таємна підготовка до прийому ешелонів триває

Читать на русском

Білоруські залізні дороги ведуть активну комунікацію з воєнними органами стосовно перекидання на білоруську територію ешелонів з технікою, озброєнням та особовим складом РФ, повідомляє "Спільнота залізничників Білорусі"

Читать на русском
Техніка з РФ
Зазначається, що подібні маневри вже робилися раніше

Білоруські залізні дороги ведуть активну комунікацію з воєнними органами стосовно перекидання на білоруську територію ешелонів з технікою, озброєнням та особовим складом РФ, повідомляє "Спільнота залізничників Білорусі"

У Білорусь готуються масово перекидати техніку, зброю та особовий склад армії РФ. Наразі "Білоруські залізні дороги" ведуть підготовку до прийняття військових ешелонів з Росії. Серед іншого, до РБ можуть перекидатися й ешелони з окупованих територій України.

Залізничники зазначають, що на цей час вже вживаються заходи щодо забезпечення таємності цих військових перевезень. Про це повідомляє "Спільнота залізничників Білорусі"

Як припускають залізничники, організація перевезень буде здійснюватися в рамках так званого "Регіонального угруповання військ РФ та Білорусі". Окрім основної мети перевезень, опрацьовується також вірогідність ротаційного руху ешелонів з окупованих Росією територій України до РБ та назад. В "Спільноті" кажуть, що подібні переміщення вже мали місце раніше. 

Залізниця Білорусі діятиме в комунікації з військовими. Наразі готуються підготовчі міри на інфраструктурі. На станціях облаштовують місця вивантаження та завантаження, інспектують шляхи під'їзду спецтранспорту, тестують засоби спеціального зв'язку тощо. Також визначають та призначають відповідальних за такі операції співробітників залізниці. 

Розглядаються також і питання забезпечення необхідним рухомим складом. Триває оцінка стану вантажних вагонів, їхня відповідність вимогам. Також з місць зберігання дістають маневрові локомотиви. Після всіх цих підготовчих моментів будуть розроблені графіки руху військових ешелонів. Зазначається, що все це робиться у прямому контакті з РФ та її "РЖД".

Представники білоруської залізниці кажуть, що наразі також ухвалюються рішення стосовно забезпечення секретності цих військових перевезень. Посилюється і охорона важливих інфраструктурних об'єктів залізничних шляхів Білорусі. 

"Очікується, що прийом ВЕШ (військових ешелонів - ред.) із російською технікою та особовим складом здійснюватиметься переважно через міждержавний стиковий пункт (МГСП) Червоне (Московська залізниця (МСК), РЗ) – Осинівка (БЗ, НОД-1)", - повідомляють залізничники. 

Стикові пункти БЗД, за якими очікується прийом ВЕШ з російської сторони та ймовірні подальші маршрути їх руху по території Білорусі
Стикові пункти БЗД, за якими очікується прийом ВЕШ з російської сторони та ймовірні подальші маршрути їх руху по території Білорусі

Білорусь готується до війни? 

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко регулярно про це каже. Останній раз він прямо заявив, що Мінськ готується до війни, у квітні. При цьому президент РБ заявив, що воювати він не хоче. Однак "хочеш миру - готуйся до війни", процитував він відому фразу латинською. 

"Нікому не вірте, що ми хочемо воювати. Ми готуємося до війни, я про це кажу відверто. "Хочеш миру - готуйся до війни", не я це придумав. Це дуже правильно сказано", - взаємовиключно висловився Лукашенко. 

Варто розуміти, що такі режими, як білоруський, постійно готуються до війни. Бо їх завжди оточують "вороги" - найчастіше уявні. Також не слід забувати, що Мінськ є прямим союзником Москви, який безпосередньо не воює проти України, однак активно допомагає Росії. Тож вірити білоруській владі на кшталт Лукашенка чи міністра оборони Віктора Хрєніна, який навіть давав слово офіцера, що Білорусь "не вдарить в спину", а потім сталося 24 лютого - не варто. 

Нагадаємо також, що Лукашенко регулярно звинувачує Україну в якихось "провокаціях" на кордонах. Військове командування, вочевидь розуміючи потенційну загрозу з півночі, тримає на кордонах з Білоруссю угруповання військ. 

Наразі з Білорусі періодично долинають тривожні сигнали. Як-то войовничі заяви Лукашенка, новини від білоруських залізничників чи раптова перевірка боєготовності ядерної зброї. Однак експерти сходяться в думках, що наразі Мінськ не планує активно втручатися у війну в Україні. Принаймні, поки що. Однак недооцінювати загрозу з півночі все ж не варто. 

Раніше "Інформатор" писав, що журналісти знайшли ймовірне місце, де РБ тримає свою ядерну зброю. Воно знаходиться за 200 кілометрів від кордону з Україною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.