Між США та РФ були певні домовленості, які Путін порушив, коли залучив до своєї армії військо КНДР
Російський правитель Володимир Путін не збирався бити ядерною зброєю у відповідь на дозвіл США застосовувати ракети ATACMS для атак по території Росії. Під час війни між американцями та росіянами було сформовано низку неформальних домовленостей із метою запобігання ескалації. Путін порушив окремі домовленості, коли залучив війська КНДР до участі у військових діях. Тоді ж Штати зняли прийняли рішення зняти обмеження на удари власними ракетами по території Росії. Проте в реальній ескалації Путін не зацікавлений - він хоче переговорів за участі Трампа. Про це Інформатору розповіли джерела, наближені до влади.
За словами наших співрозмовників, контакти між США та Росією зберігаються протягом всієї війни, хоча їхній рівень досить низький. Тобто, це рівень не президентів чи міністрів оборони. Тим не менш, через ці контакти за час повномасштабного вторгнення демократи встигли сконструювати низку неформальних домовленостей, мета яких полягала у стримуванні ескалації.
Зокрема, існувала домовленість, що НАТО не вводитиме свої війська в Україну. У відповідь Кремль не мав залучати до війни іноземні армії.
Загалом подібних домовленостей є ще кілька, але деталі щодо них не розкривають. Якщо ж одна зі сторін порушує певну умову угоди, то інша теж допускає заборонені дії.
Виходить, що Путін порушив домовленість про іноземні війська, коли залучив до себе армію КНДР. Щоправда, Москва аргументувала це тим, що північнокорейські військові не беруть участь у бойових діях на території України – лише в Росії, зокрема на Курщині.
У відповідь адміністрація Байдена дозволила бити західними ракетами по російській території. Тож це була не ескалація, а відповідна міра.
Заяви Росії про те, що вона запустить ядерку у відповідь на ATACMS, розраховані більше на її внутрішню аудиторію, вважає джерело Інформатора. Але ситуацією скористався Дональд Трамп, який любить створювати гучні новини. Тому в його команді заявили, що Байден втягує світ у Третю світову.
"До нас долетіла західна істерика та російська ракета середньої дальності, яка є носієм ядерки – але лише з болванками. Росія таке робила й раніше. Наприклад, деякі пуски Х-22 теж були без будь-якого заряду", - каже наш співрозмовник.
Також за його словами, Путін не буде загострювати ситуацію, оскільки розраховує на Трампа. Глава Кремля вважає, що новообраний американський лідер нібито готується здати Україну Росії в обмін на те, щоб з нею утворити союз проти Китаю. Бо саме Китай Трамп вважає головним ворогом Америки.
Путіну важливі майбутні переговори із США, навіть якщо ніяких домовленностей на цих переговорах не буде досягнуто. Сам факт переговорів дуже важливий, стверджує джерело.
Інформатор перший повідомляв, що в команді Трампа розглядають сценарій, за яким Україну можна віддати під російський вплив в обмін на союз Росії та США проти Китаю. Проте наразі невідомо, наскільки цей сценарій користується підтримкою обраного президента США.
Пізніше західні ЗМІ із посиланням на власні джерела підтвердили, что в команді Трампа є люди, які вважають доцільним пошук шляхів союзу с Росії з США, навіть ціною України. Але зрозуміло, що про таке вкрай важко домовитися.
Також відомо, що українська розвідка оприлюднила у ЗМІ кринжовий мирний план, який Росія намагається передати Трампу. За цим планом Україна має бути розділена на три частини, одну з яких вже окуповано агресором. У другій, із центром у Києві, має бути встановлено проросійський уряд. А долю третьої, у складі західних областей, має вирішити Угорщина, Словаччина, Румунія та Польща.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.