Російський диктатор порадив "вагнерівцю" самому розбиратися із проблемами щодо снарядів з Міноборони рф та самостійно шукати найманців
У конфлікті між власником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним та міністром оборони російської федерації Сергієм Шойгу, який триває не перший місяць, президет володимир путін став на бік свого міністра. Пригожин не раз звертався по допомогу до диктатора, щоб той вплинув на Шойгу щодо постачання снарядів та бойовиків у "Вагнер". Але путін відповів, що не хоче втручатися у ці справи - розбирайтеся самі.
Про це пише Washington Post, посилаючись на секретні документи, "злиті" з Пентагону.
Журналісти видання проаналізували ці папери і дійшли висновку, що в Міноборони рф вже давно вели інформаційну кампанію проти Пригожина. Сергієві Шойгу не подобалось, що колишній повар путіна поводиться зухвало і на кожному кроці кричить, що його приватна армія краща, ніж регулярні війська рф. Пригожин своїми принизливими публічними заявами постійно дискредитував як самого Шойгу, так і його генералів. У Міноборони розуміли, що довго так тривати не може - Пригожин перетнув межу дозволеного і зупинятись не планує.
"У той час як Пригожин очолив криваву кампанію росії із захоплення східноукраїнського міста за допомогою солдатів удачі та нещодавно звільнених каторжників, він також був залучений у публічну боротьбу з міністром оборони Сергієм Шойгу та начальником Генерального штабу Валерієм Герасимовим, які, за його словами, блокували його силам боєприпаси й живу силу. Пригожин виступив із подібними звинуваченнями в лютому, висловлюючи скарги на брак боєприпасів в інтерв’ю провійськовим військовим блогерам у Telegram. А потім опублікувавши фотографію, за його словами, над купою мертвих найманців і звинувативши командування армії в недостатньому забезпеченні. Російське військове керівництво було розчароване гострими публічними нападками Пригожина та обговорювало, як придушити його критику. Чиновники Міноборони розглядали можливість проведення публічної кампанії з дискредитації Пригожина через довірену особу", - пише Washington Post.
Журналісти зазначають, що документи свідчать про намагання Пригожина заручитися у конфлікті з Шойгу підтримкою путіна. Він не сумнівався, що президент виконає всі його прохання. Пригожин вважав, що заслужив на прихильність путіна.
"Вагнер" упродовж останніх дев’яти років таємно просував інтереси Москви по всьому світу. Але за цей час Пригожин, який заробив статок і отримав прізвисько "кухар Путіна" завдяки державним контрактам з ресторанним обслуговуванням, потрапив у прихильність російського лідера та його найближчого оточення. Ранні невдачі Росії у війні в Україні дали лідеру найманців шанс стати національним гравцем, прийшовши на допомогу Москві зі своєю приватною армією. У той час як російські війська помилялися, "Вагнер" здобув кілька скромних, але широко розрекламованих перемог", - пишуть журналісти.
Із зростанням політичної популярності Пригожина росли його апетити. Почались сміливі напади на армійських лідерів і регіональну владу в його рідному місті Санкт-Петербурзі. Шойгу та іншим військовим це не сподобалось. Пригожина почали "зливати". Від січня Пригожин стверджував, що російські державні ЗМІ отримали вказівки не цитувати його та не згадувати "Вагнер". Хоча до цього цю злочинну групу всіляко вихваляли.
Далі Пригожину заборонили шукати найманців у тюрмах. Потім, за його словами, почались збої у постачанні продовольства та зброї для "Вагнера". Хоча у документах Пентагону свідчень про те, що Шойгу справді затримував зброю і боєприпаси немає. Відтак, все це може бути фантазією Пригожина.
Washington Post робить висновки, що Пригожину дозволяли сварити чиновників, оскільки це відповідало інтересам самого путіна. Стратегія поділу політичної території та поля битви в Україні на окремі групи, які змагаються між собою, влаштовувало кремлівського диктатора. Але він не хотів, щоб якась з них не стала занадто могутньою. І тому, коли Пригожин відчув себе надто впевнено - "злив" його.
"Мало хто протримався так довго. Командири "Вагнера" застосували тактику закидування хвилями погано навчених каторжників, яким часто погрожують розстрілом у разі відступу, для нападу на українські позиції в Бахмуті. Стратегія принесла невеликі територіальні здобутки, але помітно високі втрати. Вони становлять близько половини російських військ, убитих з грудня, за оцінкою США", - пише Washington Post.
Усі прохання власника "Вагнера" та його претензії до Шойгу путін проігнорував. Він сказав Пригожину, щоб той самостійно розв'язував власні проблеми й не турбував президента тим, що не може знайти спільної мови із міністерством оборони. "Кухар" зробив свою справу та став непотрібним.
Як писав Інформатор, Пригожин в істериці пообіцяв вивести своїх найманців з Бахмута 10 травня. У відповідь йому чеченський бойовик Рамзан Кадиров запропонував заміну своїми головорізами.
У відповідь Пригожин написав рапорт Шойгу про передачу позицій чеченцям. Лист виглядає як відвертий тролінг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.