Путін надав посади скандальним Патрушеву і Дюміну: що треба знати про сірих кардиналів диктатора

ЗМІ давно називають Патрушева одним із найбільш наближених до диктатора людей, а Дюміна - його ймовірним заступником

Кадрові ротації в РФ
Патрушев та Дюмін стали помічниками Путіна. Колаж: Інформатор

Російський диктатор Володимир Путін призначив екссекратаря Радбезу Миколу Патрушева своїм новим помічником. Його посаду напередодні обійняв Сергій Шойгу. Крім того, допомагати йому тепер буде ще й губернатор Тульської області Олексій Дюмін.

Про це повідомляють російські ЗМІ. Водночас керівником адміністрації президента РФ Путін переназначив Антона Вайно, який обіймає цю посаду з 2016 року.

Так, інтрига щодо Патрушева, яка зберігалася протягом останніх двох днів, тепер розкрита. Колишнього секретаря Радбезу РФ Путін відправив у свої помічники. Ще одним помічником зробив генерал-лейтенанта Олексія Дюміна, який тимчасово очолював Тульську область. 

За словами прессекратаря Путіна Дмитра Пєскова, Патрушев куруватиме питання щодо кораблебудування, "але будуть й інші функції". А Олексій Дюмін займатиметься питаннями оборонно-промислового комплексу, Держради та спорту.

Що відомо про Патрушева та Дюміна

Микола Патрушев був наступником Володимира Путіна на посаді директора Федеральної служби безпеки РФ з 1999-го по 2008 рік. Також він майже 9 років очолював ФСБ. Його називають “справжнім патріотом клану Путіна та кадебістських традицій”. 

Секретарем Ради безпеки РФ він став у 2008-му році після президентської інавгурації Дмитра Медведєва та продовжив очолювати його після офіційного “повернення Путіна”. Саме Патрушева називають причетним до багатьох резонанських справ та подій, зокрема, пов’язаних із гучними вбивстами. Його також називають “правою рукою Путіна”.

Так, у 2016 році вищий суд Лондона визнав Патрушева та Путіна причетними до вбивства колишнього офіцера ФСБ у 2006-му. У 2018-му його називали причетним до контрабанди кокаїну з посольства Росії в Аргентині. Того ж року його внесли до списку санкцій США, де він опинився серед 17 урядовців та 7 бізнесменів з Росії. Також російський політолог Андрій Піонтковський вважає, що Патрушев причетний до вибухів житлових будинків у Росії, які могли бути здійснені як “інструмент приходу Путіна до влади”.

Крім того, видання The Wall Street Journal писало, що Патрушев також стоїть за загибеллю керівника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. Зазначалося, що тодішній секретар Радбезу протягом двох місяців планував цю операцію та особисто її погодив. Водночас заявляли, що саме він зупинив його “наступ” влітку 2023-го. 

Західні ЗМІ писали, що Патрушев був причетний до найбільш “похмурих” епізодів правління Путіна, керує ричагами його бюрократичної машини та допомагає диктатору утримувати владу. Також він близький до Китаю, а у Білому Домі вважали, що у разі успішного “наступу” Пригожина Пекін захотів би бачити саме Патрушева на посаді президента Росії.

У свою чергу, Олексій Дюмін був офіцером Служби безпеки президента РФ, а також був ад’ютантом Путіна, коли він став прем’єр-міністром. У 2014-му його призначили заступником начальника ГРУ та командувачем Силами спецоперацій РФ, які відіграли одну із ключових ролей під час окупації Криму Росією 2014 року. За даними газети “Коммерсантъ”, саме Дюмін розробив і провів операцію екстреної евакуації Віктора Януковича у ніч проти 23 лютого 2014 року. 

У 2015-му став начальником Головного штабу Сухопутних військ РФ. Того ж року Путін призначив його заступником міністра оборони Сергія Шойгу, внаслідок чого він увійшов до складу колегії Міноборони. На цій посаді Дюмін курував бойову підготовку військ до 2016-го. 

У 2016-му він став тимчасовим очільником Тульської області, але того ж року взяв участь у виборах та переміг, очоливши регіон офіційно. Деякі ЗМІ називають Дюміна ймовірним наступником Володимира Путіна на посаді президента РФ. У 2018-му він також був включений до списку санкцій США в числі 17 російських урядовців та 7 бізнесменів.

Нещодавно Путін проводив зустріч із Дюміним, де відзначав його роботу на посаді губернатора. Тоді у медіа поповзли чутки, що Дюмін може очолити Міністерство оборони РФ після Шойгу. Крім того, його називали куратором Євгена Пригожина та ПВК “Вагнер”.

На тлі чуток про повернення Сергія Суровікіна у Москву, які потім спростували, писали, що саме Дюмін і Суровікін можуть отримати ключові посади під час війни. Втім, у ЗС РФ останнім часом Дюмін не обіймав жодних командних посад.

Крім того, ЗМІ писали, що саме Дюмін організував дії “зелених чоловічків” у Криму напередодні окупації. Втім, на керівні військові посади Путін його не призначив. Ймовірно, диктатор побоювався, що політична фігура Дюміна може його “обіграти” на цьому полі, після чого він потенційно би користуватися прихильністю серед росіян. Прикладом для цього міг послужити так званий “український кейс”, коли у ЗМІ заявляли про конфлікт між президентом Володимиром Зеленським та тодішнім головкомом ЗСУ Валерієм Залужним, рейтинг довіри до якого, згідно з опитуваннями, перевищував рейтинг довіри до глави держави.

Перестановки в Росії

Російський диктатор Володимир Путін у неділю, 12 травня, почав проводити кадрові ротації у військово-політичному керівництві РФ. Так, він звільнив Сергія Шойгу з посади міністра оборони, а на його місце призначив свого колишнього першого помічника Андрія Білоусова. 

З чим пов’язані такі зміни – достеменно невідомо. Водночас начальник російського генштабу Валерій Герасимов залишився не своїй посаді і виконуватиме повноваження й надалі. Путін також запропонував низку інших змін у вищому військовому керівництві РФ та спецслужбах. Наразі список виглядає так: 

  • на посаду міністра внутрішніх справ – Колокольцев Володимир Олександрович;
  • на посаду міністра у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих – Куренков Олександр В'ячеславович;
  • на посаду міністра закордонних справ – Лавров Сергій Вікторович;
  • на посаду міністра оборони – Білоусов Андрій Ремович;
  • на посаду міністра юстиції – Чуйченка Костянтина Анатолійовича;
  • на посаду Директора Служби зовнішньої розвідки – Наришкін Сергій Євгенович;
  • на посаду директора Федеральної служби безпеки – Бортніков Олександр Васильович;
  • на посаду директора Федеральної служби військ національної гвардії – Золотов Віктор Васильович;
  • на посаду директора Федеральної служби охорони – Кочнєв Дмитро Вікторович;
  • на посаду начальника Головного управління спеціальних програм Президента – Лінц Олександр Леонідович;
  • на посаду голови Рахункової палати – Ковальчук Борис Юрійович.

Нагадаємо, що в Росії через хабар затримали заступника Шойгу. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube