У плані Кабміну на 2023 рік три ривні психологічної допомоги, зручні сервіси у проекті е-Ветеран, нові принципи роботи військово-лікарських комісій
У червні Кабінет Міністрів України планує ствоити Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Про це йдеться у Плані роботи уряду на 2023 рік, ухвалений 14 лютого. Інформатор з’ясував, навіщо він потрібен, та як держава планує підтримувати своїх захисників.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не відніс ветеранську політику до основних пріоритетів. Але до інших пріоритетів вона увійшла.
“Ветеранська політика - це формування ефективної системи переходу від військової служби до цивільного життя. Трирівнева система психологічної допомоги. Зручні сервіси в межах проекту е-Ветеран. Нові принципи роботи військово-лікарських комісій”, - сказав Денис Шмигаль.
Кабмін має розробити проєкт Указу президента "Про Стратегію переходу від військової служби до цивільного життя".
Мінветеранів має підготувати внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”. Таким чином на законодавчому рівні має бути визначено Єдиний державний реєстр ветеранів війни, як єдину державну інформаційно-комунікаційну систему. Крім того, у цей закон планують внести зміни щодо запровадження відновлювальної терапії для ветеранів війни у постреабілітаційному періоді.
Мінветеранів має розробити проєкту постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 700 "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". В результаті реєстр має об’єднати всі відомості про Захисників України.
Мінветеранів має підготувати внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”, розширивши пільги для захисників та їх родин.
Має бути відновлено сучасний Центр психологічної допомоги та адаптації для ветеранів війни та членів їх сімей у смт Бородянка з унікальною науково-практичною складовою. Ця установа буде не лише надавати психологічну та адапційну допомогу ветеранам, а й здійснюватиме дослідження причин та наслідків геноциду українського народу та займатися популяризацією світі ролі українського народу в боротьбі проти рашизму, відстоюванні прав та свобод людини. Зробити все мають спільними зусиллями Мінветеранів, МОЗ та Київська облдержадміністрація.
До повномасштабного наступу рф на Україну в Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення працювали 30 людей. Від початку війни в Україні з 2014 року тут надавали психологічну та фізичну допомогу ветеранам АТО/ООС, членам їхніх родин, сім’ям полеглих воїнів, а також усім жителям громади. Фахівці Центру активно співпрацювали з громадськими організаціями, волонтерами та територіальними громадами інших областей, допомагали реалізовувати державну ветеранську політику, сприяли героїзації наших Захисників. Після звільнення київщини Центр переїхав до Бородянського академічного ліцею, де працює Центр гуманітарної допомоги. У маленькій кімнатці психологи надають допомогу постраждалим від російської агресії, переважно дітям.
Мінветеранів має розробити законопроєкт “Про засади ветеранської політики”.
Крім того, протягом року мають створити:
Як раніше повідомляв Інформатор, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду назвав ключові пріоритети у роботі на 2023 рік, затвердивши відповідний план дій. Серед головних пунктів плану передбачено безпеку громадян та оборону, адже Україна має справу з цинічним і підступним російським ворогом, який воює з мирним населенням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.