Псевдовибори на ТОТ: в Україні назвали ще одну ціль "голосування"

Читать на русском

Так званими "виборами" у Криму та на ТОТ окупанти визначали нові цілі для репресій

Читать на русском
У КримSOS заявили про нову хвилю російських репресій після "виборів"
Фейкові вибори на ТОТ

Так званими "виборами" у Криму та на ТОТ окупанти визначали нові цілі для репресій

Так званими "виборами" рф, які влаштували росіяни у Криму та на тимчасово окупованих територіях України, окупанти зробили своєрідну перевірку місцевості. Вони змогли визначити, де є більше проукраїнськи налаштованих громадян і тепер готують нову хвилю репресій.

Про репресії та переслідування після псевдовиборів попередив глава організації "КримSOS" Олексій Тільненко. За його словами, росіяни змогли також визначити гендерний розподіл, зрозуміти, де їх не підтримують взагалі, а також визначити рівень підтримки так званих "представників від окупантів" у Криму, через його тривалу окупацію. За словами Тільненка, правоохоронцям та силовикам слід працювати над встановленням осіб всіх, хто був причетний до так званих російських "виборів" в Україні 8-10 вересня. 

"Але тут задача і нас, як громадянського суспільства, і задача правоохоронних органів, для того, щоб зафіксувати і знайти списки всіх цих людей для того, щоб вони понесли справедливе покарання. Я можу сказати, що зараз це робити набагато легше, ніж на початку окупації у 2014 році, тому що зараз технічні засоби, програмні засоби дозволяють робити це значно швидше і ефективніше, зокрема завдяки тим же технологіям штучного інтелекту, застосування технології розпізнавання обличчя",  — пояснив Тільненко.

Водночас заступник керівника Херсонської обласної прокуратури Олександр Михалік повідомив, що силовикам відомі прізвища всіх, хто був причетний, або приймав участь у незаконних псевдовибарах росіян. Частині цих зрадників вже повідомлено про підозру. 

"Нам відомі усі прізвища осіб, які приймають участь в організації та проведенні незаконних "виборів" на теперішній час на території тимчасово окупованої Херсонщини. Минулого тижня нами, відповідно до вимог законодавства, оголошено підозри трьом фейковим посадовцям, які обіймають посади та організовують проведення самих цих "виборів" на території тимчасово окупованої Херсонщини", — сказав він.

Псевдовибори на ТОТ й у Криму: що відомо

Росія оголосила про проведення 8-10 вересня 2023 року так званих "виборів" до місцевих окупаційних "адміністрацій" на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також у Криму та Севастополі.

Такі дії росіян грубо порушують суверенітет і територіальну цілісність України, законодавство України та міжнародне право, зокрема Статут ООН.

Російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях недійсні. Вони не матимуть жодних правових наслідків і не змінюватимуть статус окупованих російською армією українських територій, а всіх, хто допомагатиме їх організовувати чекатимуть тюремні ув'язнення.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Радбез ООН обговорить російські псевдовибори на окупованих територіях України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.