Навіть, якщо екіпаж втратить безпілотник з поля зору або якісь перешкоди таки перервуть сигнал з камери, це не завадить довести бойову місію до кінця
Розвиток безпілотних технологій зараз вирішує ситуацію на полі бою. Якщо головна загроза для дронів – це РЕБи, то варто оперативно розробити власний спосіб протидії їм. Це й зробила команда українських конструкторів, яку разом із партнерами зібрав підприємець та волонтер Юрій Голик. Їхній STING Mad Max – приклад того, як дієві рішення переходять від ідеї до практичної фронтової роботи зі знищення ворога.
Поки фізично STING Mad Max летить до своєї цілі, у вимірі радіочастот він готовий щосекунди «зникнути з радарів» ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Його зв’язок управління базується на автоматичному переході на рандомну частоту у випадку загрози. Тобто варто РЕБу почати «глушити» якусь частоту, ударний дрон одразу перестрибує на іншу. Важливо, що зв’язок такого типу діє на дистанції до 70 км.
«Звісно, наш квадрокоптер не долає такі відстані в один бік. Це не літак. Але така характеристика говорить про те, що цей зв'язок якісно працює на менших відстанях і пілоту не потрібно думати «відвалиться або не відвалиться», — пояснює Юрій Голик.
Весь час польоту пілот може контролювати маршрут по аналоговій камері. Її сигнал транслюється по непопулярних частотах, а в якості «страхування від РЕБ» має кілька варіантів для їх зміни. Канали можна перемикати в ручному режимі.
Технології, застосовані при розробці STING Mad Max, звели до мінімуму ризики втратити безпілотник. Тож використовувати його можна по все новим цілям на ворожій стороні. Вся польотна інформація та положення на мапі у реальному часі фіксується на моніторі комп’ютера. Навіть якщо екіпаж втратить бомбер з поля зору або якісь перешкоди таки перервуть сигнал з камери, це не завадить довести бойову місію до кінця.
«Здавалося б, собівартість виробництва більш технологічного безпілотника в кілька разів вища за звичайний апарат. Але, якщо таким чином він продовжує термін своєї служби та збільшує кількість вильотів, то не складно порахувати у скільки разів він стає дешевшим», — Юрій Голик впевнений, що не варто обирати прості й дешеві рішення. Якщо є можливість підсилити наші військові підрозділи дронами, які мають вищу ефективність – це слід зробити попри вищу собівартість.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.