Прокинулися: в НАТО визнали ризик "гібридних атак" Росії з важкими наслідками для Європи

Гібридний напад Росії може призвести до поганих та важких наслідків, руйнувань та великих жертв

Гібридна війна Росії проти НАТО
НАТО готується належним чином реагувати на гібридні атаки РФ

В НАТО визнали, що для країн-членів Альянса існує реальна загроза "нетрадиційних атак" з боку російського режиму. Можна очікувати на спробу гібридних нападів РФ, які можуть призвести до поганих наслідків у великому масштабі. Саботажі та підпали, влаштовані російськими агентами, можуть викликати "значні втрати".

Про це сказав представник НАТО Джеймс Аппатурай в інтерв'ю британському телеканалу Sky News. Аппатурай – людина, яка займається оновленням стратегії НАТО з відстеження та стримування російської гібридної війни.

Аппатурай порівняв ситуацію з положенням "киплячої жаби" та зазначив, що гібридні напади РФ досягли масштабів, які ще п'ять років тому НАТО вважав би неприйнятними. Особливо збільшилася кількість "кінетичних атак" – перерізання життєво важливих підводних кабелів, диверсії, закладення запалювальних пристроїв у вантажі літаків.

За словами чиновника, зафіксовано понад 100 таких випадків не рахуючи ті диверсії, які вдалося попередити. Російський режим вважає, що має право таким чином реагувати на військову підтримку України західними партнерами. Щобільше, одна з атак росіян може "вийти за рамки та стати масштабною".

"Ця частина – правда. Тому їм не подобається те, що ми робимо, але вони також бачать у нас ворога. І це стає гіршим... Тож існує реальна перспектива, що одна з цих атак спричинить значну кількість жертв або дуже значні економічні збитки", – резюмував Аппатурай.

Балтика стала ареною гібридної війни

Росія вже використовує Балтійське море для гібридних нападів на НАТО. У грудні вийшов з ладу підводний силовий кабель, який з'єднує Фінляндію з Естонією. Пізніше Фінляндія виявила перебої в роботі чотирьох телекомунікаційних кабелів, що з’єднують країну з Німеччиною та Естонією. Два з кабелів належить фінській компанії Elisa, один китайської компанії CITIC Telecom. Усі вони пролягають між Гельсінкі й Таллінном. Четвертий підводний кабель C-Lion1 фінської компанії Cinia, який з'єднує Гельсінкі з Німеччиною.

Після пошкодження кабелів у Балтійському морі генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс посилить свою присутність там. Він не виключив, що інцидент можливо є саботажем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube