Україна не отримує достатньо озброєння від партнерів, щоб озброїти тих солдатів, які в неї вже є
Україна не планує зменшувати мобілізаційний вік до 18 років, оскільки проблему вона має не з солдатами. Партнери затримують постачання озброєння, тому країна не може озброїти навіть підрозділи, що вже існують. А компенсувати затримки у постачанні кров'ю молоді Київ не збирається.
Про це написав радник президента України Дмитро Литвин у відповідь на повідомленні ЗМІ про те, що адміністрація США вимагає від України зменшення мобілізаційного віку. Литвин дорікнув партнерам, що постачання озброєння занадто малі та повільні.
"Немає сенсу бачити заклики до зниження мобілізаційного віку, начебто для того, щоб призвати більше людей, коли ми бачимо, що анонсована раніше техніка не надходить вчасно. Через ці зволікання Україні не вистачає зброї, щоб озброїти вже мобілізованих солдат", – написав Литвин.
Литвин порадив партнерам, які мають доступ до даних, співставити кількість реально переданого з кількістю того, що обіцяли передати. Україна не буде компенсувати ці затримки життями своєї молоді, додав він.
Раніше радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Києву необхідно терміново мобілізувати додаткові сили, адже проблеми на фронті зараз більше пов’язані із людськими ресурсами, а не зі зброєю.
Лідер партії "Братство" Дмитро Корчинський заявляв, що мобілізаційний вік в Україні можна знижувати до 14 років у разі загрози існуванню країни. Він привів у приклад країни Центральної Африки, де воюють з 12 років. І додав, що вважає, що хлопець, що може тримати автомат у руках, вже може вважатися солдатом.
Бойовий медик з батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитро Козятинський пропонував знизити мобілізаційний вік ще на два роки із запропонованих 25. Тобто хоча б до 23 років. Він запевняв, що воювати повинні всі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.