Про що домивились путін з президентом Ірану в Тегерані

Чим завершились переговори путіна з турецьким та іранським президентами

Про що домивились путін з президентом Ірану в Тегерані

Столиця Ірану 19 липня стала місцем зустрічі керівників сусідніх Туреччини та росії з іранським колегою. Президенти Ердоган та Роісі провели зустріч між собою, такі ж переговори відбулись і з путіним. Президенти зустрічались один з одним «по черговості». Крім того, у путіна відбулась особиста зустріч із верховним керівником Ірану Алі Хаменеї.

Очільники Туреччини та Ірану зустрілись у палаці Саадабад в Тегерані. Хоча для преси заяв після зустрічі не було, та й самі перемовини відбулись у закритому режимі – лише у присутності членів делегацій. Втім, спостерігачі та експерти раніше повідомляли, що мова буде йти (у тому числі) й про подальшу долю українського зерна.

Про що домивились путін з президентом Ірану в Тегерані 1

Окремим пунктом підіймали тему подальшого врегулювання у Сирії, де кожна з сторін має власні проксі-формування та і регулярні армійські підрозділи. Очільників Ірану та росії, зокрема, особливо непокоять плани Туреччини провести на півночі Сирії нову військову операцію проти курдських формувань. Втім, схоже, переконати Ердогана відмовитись від операції у сирійському Курдистані не вийшло, бо Туреччині конче необхідно убезпечити свій кордон на сході (біля Іраку та Сирії)

На переговорах Ірану та РФ також мова йшла про зброю та можливого забезпечення Тегераном «другої армії світу» безпілотниками спостереження, а також ударними дронами, які Іран досить успішно й давно виготовляє серійними партіями.

Про що домивились путін з президентом Ірану в Тегерані 2

«Путін у Тегерані намагався домовитись про купівлю 300 іранських безпілотників Shahed-191 та Shahed-129. Лиха біда спочатку, скоро доведеться купувати взагалі все, що складніше штик-ножа до автомата Калашнікова, тому що такими темпами і автомат Калашнікова, дивись, доведеться десь підшукувати. Звичайно, серед партнерів, які ще погодяться взагалі щось продавати», - прокоментував візит російського лідера у Іран московський оглядач та блогер Ель-Мюрід.

З чого можна зробити висновок, що справи у російського «військторгу» йдуть зовсім не так гарно, як про це постійно рапортують кремлівські пропагандистські ресурси. На цей момент відомо, що іранські мули відмовили очільнику Кремля у постачаннях до російської армії безпілотних апаратів Shahed-191 та Shahed-129. Як і не порадували російського «фюрера» новинами про сплату будівництва атомної електростанції у Бушері (яке ведеться російськими спеціалістами). А от позицію Кремля по Сирії — підтримали, мовляв, російські війська там є фактором, який гарантує мирний розвиток врегулювання.

Що стосується сфери газу здобутки візиту є більш чіткими. Стало відомо, що російський Газпром таки підписав з іранськими енергетиками Меморандум про взаєморозуміння. Можливо, тому що такого розуміння з цивілізованим світом у Москви більш нема.

Про що домивились путін з президентом Ірану в Тегерані 3

«А от з Іраном і у Газпрому, і у президента путіна є взаєморозуміння. Обидві країни мріють про велич, але конають під санкціями – хоча Росія це відчуває поки що меншою мірою. З обох тікають усі, хто тільки може: не лише незгодні з режимом, а й просто ті, хто хоче жити нормально. Обидві країни експортують брехню та смерть. Продаватимуть один одному газ, нафту, зброю, поплескуватимуть один одного по плечу. Іранці навчать путіна обходити санкції, клепати авто без ременів безпеки, обміняються досвідом у новітніх технологіях катувань дисидентів. Скажи мені, хто твій друг – і я скажу, яке майбутнє на тебе чекає…», - дав оцінку зустрічі ізраїльський оглядач та блогер (у минулому – російський бізнесмен) Леонід Невзлін.

По завершенню перемовин у російських пропагандистських медіа вже поспішили заявити про утворення стратегічного партнерства між Москвою та Тегераном. Втім, іранські оглядачі більш стримані в оцінках та стверджують, що «зустріч відбулась у конструктивній атмосфері», не даючи більш конкретних підсумків.

Варто зазначити, що це перша за останні три роки очна зустріч глав трьох країн. Втім, місцева преса повідомляє, що по завершенню всіх перемовин путін вилетів до Москви — достроково, і на урочисту вечерю залишатись в Тегерані не став. Не прийшлась йому до смаку іранська кухня, мабуть.

Раніше Інформатор повідомляв, що через війну в Україні росія втрачає вплив на країни Азії.

Також розказали, навіщо потрібно і як допоможе визнання росії країною-спонсором тероризму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube