Прозорість блокчейну – його найбільша сила у боротьбі зі злочинністю, кожна транзакція залишає постійний слід у блокчейні, що значно полегшує слідчим відстеження коштів, ніж у традиційних фінансових системах, у яких відстеження брудних грошей часто вимагає ухвал суду та значних юридичних маневрів
Напередодні Геловіну, 28 жовтня, Binance на своєму сайті спробувала спростувати упередження про те, що криптовалюта – це беззаконня – небезпечний простір, у якому нишпорять злочинці, гаманці грабуються, а кошти зникають у цифровому етері. Сьогодні цей привид злочинності – не що інше, як привид минулого криптовалют - переконує криптобіржа.
Всупереч поширеній думці, світ криптовалют стає все більш безпечним. Згідно зі звітом про крипто злочини за 2024 рік аналітичної компанії Chainalysis, у 2023 році спостерігалося помітне зниження криптозлочинності. Загальна вартість, отримана через незаконні адреси, різко впала з 39,6 мільярда доларів США у 2022 році до 24,2 мільярда доларів США у 2023 році. Крім того, частка кримінальної активності у всьому обсязі криптотранзакцій скоротилася з 0,42% до 0,34%. Численні дослідження показують, що злочинці, як і раніше, віддають перевагу готівці, ніж криптовалюті, останнім з яких є звіт цього місяця Центру обміну та аналізу криптоінформації.
“Один із найпоширеніших міфів про криптовалюту полягає в тому, що її анонімність робить її ідеальним інструментом для злочинців. Але насправді прозорість блокчейну – його найбільша сила у боротьбі зі злочинністю. Кожна транзакція залишає постійний слід у блокчейні, що значно полегшує слідчим відстеження коштів, ніж у традиційних фінансових системах, у яких відстеження брудних грошей часто вимагає ухвал суду та значних юридичних маневрів. У 2023 році команда ончейн-моніторингу Binance обробила сотні тисяч ончейн-сповіщень завдяки новим інструментам автоматизації, які підвищили продуктивність на 150%. Ці заходи гарантують, що навіть найдрібніші підозрілі дії будуть помічені та розслідовані, що робить криптовалютні транзакції безпечнішими, ніж будь-коли раніше. Блокчейн-технологія не приховує транзакції; вона робить їх видимими для всіх, хто має Block Explorer. Така прозорість – кошмар для злочинців, але мрія для правоохоронних і регуляторних органів, які можуть використовувати ці інструменти для відстеження та конфіскації незаконних активів”, - зазначає Binance.
Лише у 2023 році Binance відповіла на понад 58 000 запитів правоохоронних органів і провела 120 семінарів по всьому світу, щоб допомогти співробітникам правоохоронних органів відстежувати криптовалютні транзакції і розслідувати злочинну діяльність. Ці спільні зусилля призвели до ліквідації великих злочинних мереж, зокрема терористичних угруповань і великомасштабних шахрайських операцій.
Раніше Інформатор писав, як забезпечити надійний захист своїх активів від шахраїв. Як ефективно протистояти кіберзлочинцям, розповів регіональний голова Binance в СЕЕ, Центральній Азії та Африці Кирило Хом’яков.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.