“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Банк обслуговує 62% активних фізосіб-підприємців та 48% активних юридичних осіб
Державний ПриватБанк, найбільший український банк за розміром активів, за досить короткий час зміг збільшити свою частку в загальному обсязі кредитів бізнесу з 1-1,5% до 5%.
Про це повідомив член правління банку з питань малого та середнього бізнесу (МСБ) Євген Заіграєв під час Business Wisdom Summit. Він сказав, якщо прибрати великий бізнес, то частка ПриватБанку буде більше 10%. Заіграєв підкреслив, що мікро- та МСБ завжди були у фокусі банку, на відміну від великих корпорацій. За його словами, фінустанова обслуговує 62% активних фізосіб-підприємців та 48% активних юридичних осіб.
У той же час, зазначив член правління, кредитний бізнес у цій сфері у банку був не такий розвинений, проте тепер він швидко його розвиває. Зокрема, тижнем раніше Заіграєв повідомив про плани у 2023 році збільшити обсяги фінансування МСБ щонайменше на 35%.
За його словами, під час війни клієнти банку поводяться нетипово, і обсяг NPL у МСБ на кінець 2022 року становив лише 5%, що "дуже гідно". Він додав, що більше половини тих, хто виїхав з окупованих територій, продовжують платити за кредитами.
"Разом з урядом на початку війни ми запустили програму допомоги аграрному сектору, і вже у квітні-травні суми фінансування оцінювалися в 4 млрд грн/міс", - сказав Заіграєв.
Зі свого боку, наголосив банкір, Приват має цілий перелік програм реструктуризації для клієнтів, розрахованих на кілька років зі зниженням ставки майже до нуля. ПриватБанк, за даними НБУ, був найбільшим банком за розміром загальних активів на 1 лютого цього року – 731,9 млрд грн, що становить 26,8% від загального розміру активів усіх 67 банків, що діяли.
Станом на 1 січня 2023 року в 67 українських банках перебувало 933,6 млрд гривень коштів фізичних осіб. Найбільше вкладів фізичних осіб у державному ПриватБанку - 333,9 млрд гривень. За даними НБУ, на другому місці державний Ощадбанк - 166,7 млрд гривень. Далі йдуть банк іноземних банківських груп Райффайзен Банк - 57,2 млрд гривень та приватний Універсал Банк - 49,2 млрд гривень. На п'ятому місці банк іноземних банківських груп Сенс Банк - 43,0 млрд гривень.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Верховний Суд України відмовився повернути ПриватБанк Ігорю Коломойському.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.