Рішення остаточне: Верховний суд відмовився повернути "ПриватБанк" Коломойському

У Нацбанку зазначають, що таким рішенням задоволені

Рішення остаточне:  Верховний суд відмовився повернути "ПриватБанк" Коломойському
Коломойський був власником "ПриватБанку" до його націоналізації у грудні 2016 року

"Приватбанк" належить державі Україна і колишній власник Ігор Коломойський не зможе повернути його собі за жодних обставин. Націоналізація відбулась законно.Так вирішив Верховний суд України. Це рішення є остаточним. 

Про це повідомляють на офіційному сайті Національного банку України. 

"Велика Палата Верховного Суду 15 лютого 2023 року підтвердила неможливість повернення державного "ПриватБанку" колишнім власникам. Зокрема, залишено в силі ухвалу Господарського суду міста Києва від 2 червня 2021 року, якою було закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу "ПриватБанку", внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року", - йдеться у повідомленні. 

У Нацбанку зазначають, що таким рішенням задоволені. 

"Вітаємо рішення Верховного Суду, який визнав правомірним застосування в цій справі норм Закону № 590-ІХ. Таке рішення не тільки поставило крапку в цій справі. Воно дасть змогу вирішити понад 40 ініційованих іншими пов’язаними з ПриватБанком особами подібних спорів та унеможливить повернення акцій державного банку колишнім власникам. Адже відповідно до цього закону провадження в таких справах підлягають закриттю. Єдиним можливим способом захисту прав колишніх учасників банку в разі їх порушення є відшкодування завданої шкоди в грошовій формі", –  сказав Андрій Пишний, голова Нацбанку. 

Що цьому передувало? 

Фактичними власниками "ПриватБанку" до його націоналізації у грудні 2016 року були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Справу відкрили за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера "ПриватБанку" Олександра Дубілета. Він намагався оскаржити договір купівлі-продажу акцій неплатоспроможного "ПриватБанку", внаслідок якого держава набула у власність 100% акцій банку та витратила на його докапіталізацію понад 155 млрд грн.

Дубілет у грудні 2019 року подав позов до Господарського суду міста Києва до ПриватБанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участю третіх осіб – Національного банку України та Кабінету Міністрів України, аби визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій банку.

Господарський суд міста Києва 2 червня 2021 року закрив провадження в цій справі, застосувавши норми Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності" № 590-ІХ. Але Олександр Дубілет оскаржив це судове рішення.

Північний апеляційний господарський суд 11 жовтня 2021 року задовольнив апеляційну скаргу Олександра Дубілета та скерував справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Кабінет Міністрів України, "ПриватБанк "та Міністерство фінансів України подали касаційні скарги на рішення суду апеляційної інстанції.

Тепер Велика Палата Верховного Суду підтримала правову позицію уряду, Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ПриватБанку та Міністерства фінансів.

Неприємності у Коломойського тривають

Нещодавно стало відомо про те, що Високий Суд Лондона розширив можливості для арешту активів по всьому світу Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Рішення стосується справи, в рамках якої фінансова установа прагне повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку. 

У середу, 1 лютого, СБУ та БЕБ провели обшук у Коломойського. Розслідування стосувалось махінацій щодо "Укртатнафти" та "Укрнафти". Йдеться про розтрату нафтопродуктів на 40 мільярдів гривень та ухилення від сплати митних платежів на величезні суми. 3 лютого СБУ та БЕБ повідомили про підозру одній з фігуранток схеми. Мова йде про головну бухгалтерку "Укртатнафти" – вона переховувалась в Ужгородському районі на Закарпатті. У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

Раніше ми писали, що Коломойський не отримає назад ПриватБанк. Крім того, у Зеленського підтвердили справжність указу про позбавлення Коломойського громадянства

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube