ПриватБанк заблокував картку, на яку могли переказали гроші шахраї

Жінка звернулась до суду, заявивши що переказ – це оплата за її товар. Проте інша клієнтка ПриватБанку казала, що це її кошти, які поцупили. В січні 2023 року суддя з’ясовував, хто з них мав рацію

Банк заблокував рахунок
Жінка хотіла отримати гроші, які могли вкрасти

21 грудня 2019 року ПриватБанк заблокував картку жінки без попередження. Дізнатися причину від працівників банку чи за номером гарячої лінії не вийшло. Єдине що було відомо, це про проведення невідомих для жінки незаконних операцій.

Остання операція, яка провели на рахунку, відбулась 17 грудня. Тоді переказали 6 тисяч 500 гривень, які жінка нібито отримала після продажу свого товару. Там також були й власні гроші. Напередодні вона встигла зняти трохи коштів та на картці залишилося понад 4500 гривень.

Якщо й були якісь незаконні перекази, то жодних претензій від будь-яких постраждалих до неї не надходило. 

Таким чином жінка вважала, що ПриватБанк начебто порушив її права, коли заблокував картку. Тому вона звернулась до суду.

Що було у суді

Жінка просила, щоб банк виплатив їй понад 12 тисяч гривень. В цю суму входили заблоковані гроші на рахунку, інфляційні втрати з січня по червень 2020 року, штраф та моральна шкода.

ПриватБанк проти цього заперечив. Адвокат установи у суді розповів, що для блокування рахунку були підстави. Виявилося, що до банку звернулася інша клієнтка, яка повідомила про шахрайство.

Нібито гроші з її рахунку переказали на картку цієї жінки, але своєї згоди на це вона не давала. За даним фактом відкрили кримінальне провадження №120020040640000864. Тому банк при блокуванні картки діяв законно.

Що вирішив суддя

Згідно з висновком службової перевірки банку, 17 грудня у жінки вкрали телефон. Після цього злодії добралися до рахунків у банку та списали з них значну суму, яку «розкидали» на різні картки. У тому числі на рахунок жінки, яка поскаржилася до суду. Це сталося того ж дня пізно ввечері. 

Постраждала звернулася до поліції та до банку, й через цю підозру кошти «заморозили».

Крім цього з’ясувалося, що на вкрадені кошти хотіли купити біткоїни, але зробили це так, що банк про це дізнався. Тому була ще одна підстава заблокувати рахунок. Виявилося, що за правилами забороняється використовувати поточні рахунки простих українців для підприємницької діяльності, а купували саме за такою схемою.

«Від правоохоронних органів, чи від (постраждалої) особисто не надходило жодних документальних даних щодо спростування інформації про причетність останньої до злочинних дій, спрямованих на заволодіння коштами потерпілого клієнта», - йдеться в рішенні суду.

Суддя визнав, що злочин не обов’язково доводити до кінця, щоб банк мав право заблокувати рахунок. Для цього буде достатньо побоювання.

Тому у січні 2023 року суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Сергій Лєвша вирішив, що ПриватБанк не мусить платити жінці штраф та інші кошти. Однак спочатку в рішенні допустили помилку та вписали висновки щодо іншої справи, але згодом ситуацію виправили. Це рішення набрало чинності.

Інформатор писав, що жінка померла, а борг перед ПриватБанком залишився.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube