Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Наразі 38 ліцензіатам тимчасово припинено доступ до системи
Державна прикордонна служба України посилює заходи стосовно встановлення законних підстав для перетину державного кордону особами, внесеними до системи "Шлях". Причиною є часті правопорушення.
Про це повідомляє Держприкордонслужба.
"ДПСУ посилює заходи стосовно встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, внесеними до системи "Шлях", — зазначають у відомстві.
Наразі 38 ліцензіатам тимчасово припинено доступ до системи, 126 особам повідомлено підозру, а 4 особи засуджено. У Держприкордонслужбі зауважили, що відповідні рішення прийнялися внаслідок випадків використання системи з метою подальшого неповернення на територію України.
На сьогодні згідно з постановою Кабміну №57, у правилах перетину кордону громадянами на сьогодні є внесено орієнтовно 16 змін та доповнень. Відповідно до них, повнолітнім громадянам України, які мають намір вчитися за кордоном не дозволений виїзд. Право на такий виїзд тимчасово на початку вторгнення надавав голова Держприкордонслужби.
Система "Шлях" для перетину кордону дозволяє чоловікам-водіям чи волонтерам легально перетинати кордон України в умовах воєнного стану. Вона була створена насамперед для усунення корупційних ризиків у процесі видачі дозволів та спрощення самої процедури.
У людей, які перетинають кордон за допомогою системи “Шлях”, прикордонники перевіряють основні три критерії: наявність у цій системі, дозвіл від обласної військової адміністрації і наявність паспорта. Після цього варто звернутися до відповідної обласної військової адміністрації, яка має обробити звернення і ухвалити рішення про виїзд за межі країни водіїв та вносить відомості до інформаційної системи "Шлях".
“Остання умова, яка передбачена правилами перетинання, це — перевірка мети. Це основне, чим ми керуємося, коли перевіряємо. Ініціативу про вдосконалення цієї системи, виходячи з того, що ми бачимо, хто нею зловживає, ми подавали і навіть під час приїзду на Львівщині Міністра внутрішніх справ. Він проводив нараду з цього питання і вивчав пропозиції”, — зауважив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.
Дозвіл одержують фактично на 1 місяць. Якщо водій-волонтер не повертається у зазначений термін, Укртрансбезпека має право заборонити перевізнику або фонду використовувати систему. А якщо мету поїздки не буде підтверджено, то Держприкордонслужба може відмовити у перетині кордону.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що говорять у Держприкордонслужбі про заборону на виїзд з України 17-річних юнаків.
Хто з чоловіків все ж може виїхати за кордон — читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.