Вперше в історії: українці подали до суду на Пригожина і групу «Вагнера».

Читать на русском

У Лондоні група постраждалих від їхніх українців подала до суду

Читать на русском
Вперше в історії: українці подали до суду на Пригожина і групу «Вагнера».
Позов спрямований на відшкодування збитків у мільярди доларів

У Лондоні група постраждалих від їхніх українців подала до суду

Британські юристи хочуть довести, що «вагнерівці» не лише займалися терористичною діяльністю, а і сприяли російському вторгненню. У вівторок, 1 листопада, юристи з Великої Британії зробили, як вони кажуть, «новаторський» крок, звинувативши ПВК «Вагнер» у тероризмі в Україні.

На терористів подали до суду

Як повідомляє Dolche Welle, позов готує юридична фірма McCue Jury and Partners. Старший партнер компанії Джейсон МакК’ю, виступаючи в комітеті закордонних справ Палати громад Великобританії, заявив, що судовий позов розпочато проти ПВК «Вагнер» та її засновника росіян Євгена Пригожина.

«Позов розпочали з офіційного вручення Пригожину та «Вагнеру» досудової претензії. Це перший випадок у світі, коли «Вагнеру» та їм подібним, жертви пред’явили позов до суду за тероризм, використаний, як знаряддя війни, незаконної війни путіна», — сказав МакК’ю членам парламенту, передає агенція RFI.

Він додає, що хоча позов ініціювала лише група українців, вона, по суті, представляє все українське суспільство.

Як судити терориста, якого не впіймали

За словами Джейсона МакК’ю, надалі у Високому суді Лондона будуть надані докази, які мають довести злочинну діяльність найманців Пригожина. Вони мають допомогти встановити, що ПВК «Вагнер» займалася тероризмом проти українського народу. За задумом юристів, у суді має бути доведено, що «військова машина путіна брала участь у незаконній змові з метою розгортання тероризму для сприяння незаконному вторгненню в Україну».

На слуханнях Михайло Ходорковський, колишній російський олігарх, сказав, що вплив Пригожина на розв’язання війни в Україні був таким же, як і інших наближених до путіна.

Пригожин має такий же вплив на «бункер», як Шойгу і Лавров, каже Ходорковський.
Пригожин має такий же вплив на «бункер», як Шойгу і Лавров, каже Ходорковський

«Вплив пана Пригожина приблизно дорівнює впливу пана міністра оборони (Сергія Шойгу — ред.), або пана Лаврова, міністра закордонних справ», — заявив він. Ходорковський зазначив, що путін дозволяє Пригожину від свого імені підписувати помилування ув’язненим для їх вербовки

У McCue Jury & Partners вважають, що позов потенційно може зірвати роботу Пригожина, ПВК «Вагнера» і військової машини кремля, а також забезпечити компенсацію у вигляді репарацій постраждалим. 

Улюблені терористи путіна

Приватна військова компанія «Вагнер» — група найманців, яких використовує росія для тих ситуацій, коли не хоче з якоїсь причини брати офіційну участь у конфлікті. Їх також використовують, якщо під час проведення якоїсь збройної операції потрібно здійснювати воєнні злочини.

Офіційно кремль дистанціювався від «вагнерівців», але всіляко їх підтримував
Офіційно кремль дистанціювався від «вагнерівців», але всіляко їх підтримував

Ці найманці беруть участь у військових конфліктах в Африці, зокрема Центральноафриканській Республіці, Сирії та інших регіонах світу. З 2014 року вони воюють в Україні. У вересні Євген Пригожин уперше публічно визнав, що заснував ПВК «Вагнер» у 2014 році. Хоча раніше він неодноразово заперечував свою причетність і навіть звертався до суду Європейського Союзу, вимагаючи прибрати відповідну інформацію з офіційних документів ЄС.

Садистів із ПВК «Вагнера» неодноразово звинувачували в надзвичайній жорстокості. Це саме вони відповідальні за показове вбивство чоловіка в Сирії, яке свого часу сколихнуло світову громадськість.

 Є дані, що вони причетні до звірств у Бучі. Євген Пригожин має настільки великий рівень довіри путіна, що по-суті створив власну армію, група «Вагнера» має у своєму складі навіть авіацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.