Пригожин та Ахмедов лають путіна останніми словами: чи варто очікувати елітного заколоту в рф

На думку експертів, оприлюднений запис показує справжні настрої в російських елітах, але вони надто нікчемні для того, щоб позбавитись путіна, який занапостив їх життя та добробут

Музичний продюсер Йосип Пригожин і мільярдер Фархад Ахмедов критикують керівництво росії
Музичний продюсер Йосип Пригожин і мільярдер Фархад Ахмедов критикують керівництво росії

У рф палає скандал навколо оприлюдненого запису розмови, на якій, ймовірно, музичний продюсер Йосип Пригожин і мільярдер Фархад Ахмедов критикують керівництво росії, зокрема Володимира Путіна. Співрозмовники вживають багато нецензурних слів. І хоча сам Пригожин назвав запис фейком, багато хто йому не вірить. Інформатор розбирається, наскільки правдивим є запис, та що він означає для України. 

Про що говорили Пригожин з Ахмедовим

Як відзначає російське видання "Медуза", аудіозапис розмови опублікували у YouTube ще 7 березня, однак популярність він почав набирати з 24 березня, коли його вперше поширили ЗМІ. Ви можете послухати цю розмову, але будьте обережні, адже запис містить велику кількість нецензурної лексики.

 

На запису людина, представлена як Ахмедов, говорить що російська влада «пр…ла нас, наших дітей, їхнє майбутнє, їхню долю». На що «Пригожин» відповідає: «Якщо чесно, то, звичайно, вони злочинці, б..ь, ще які вони злочинці». «Пригожин» у записі додає, що російська влада «програла „Кварталу-95“». «І те, що вони кажуть, що проти них воюють те-се, туди-сюди, вони самі їм дали привід. Його [Путіна] загнали до цієї х…і. Він сам себе в це загнав. Чесно кажучи, та ну, б…ь, зупинився б, отримав Нобелівську премію і пішов би, на х…й. Все одно країну віддав, б…ь, н…й», — каже він. Як зазначає російське видання «Медіазона», що опублікувало повне розшифрування розмови, в записі тривалістю півгодини 157 разів зустрічається слово «б…ь»

Важливо відзначити, що обидва ймовірних співрозмовники входять до санкційних списків ЄС як люди, що підтримували військову агресію путіна проти України. Фархад Ахмедов представляв Краснодарський край і Ненецький автономний округ у Раді Федерації рф, брав активну участь у роботі путінської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Йосип Пригожин - відомий російський музичний продюсер, чоловік певиці Валерії, підписав звернення діячів культури на підтримку анексії Криму, а через чотири роки офіційно був "довіреною особою" Путіна під час президентських виборів. 23 лютого 2022 року він підтримав рішення Путіна щодо визнання сепаратистського анклаву на Донбасі. 

Чи справжнім є запис? 

Після того, як запис розійшовся у ЗМІ, Йосип Пригожин спершу заявив, що його згенерували нейромережі, а потім визнав, що частина фраз у розмові справжня. 

“Фальшивий аудіозапис з нібито моїм голосом та розмовою з однією впливовою людиною. Я хочу сказати, що сьогоднішні технології, нейромережі, дозволяють підробити не лише голос, а й розмову. Ви знаєте, інтернет перетворився на великий смітник, де є щось корисне і можна девальвувати, дискредитувати будь-яку людину. Мою політичну позицію всі знають, вона присутня у всіх інтерв'ю та у громадському полі”, - заявив Йосип Пригожин у своєму Telegram-каналі. 

Російське видання “Важные истории” з посиланням на джерела в ФСБ назвало запис правдивим. Цю думку поділяють і незалежні російські аналітики. В інтерв'ю петербурзькому виданню "Фонтанка" Пригожин сказав: 

“Люди у приватній розмові можуть говорити про що завгодно. Головне, що ти говориш на ділі і як поводиться в житті і в різних обставинах. По-друге, я цієї розмови не пам'ятаю точно. А нейромережі сьогодні дозволяють робити будь-які дива. Дурість полягає в тому, що я музичний продюсер. Звідки я знаю, хто й проти кого товаришує. У мене такої інформації нема. У мене немає нічиїх контактів у цій частині. Мені ніхто про такі речі не розповідає. Тому мені подібні речі не можуть бути відомі за жодних обставин. У будь-якому разі подібні дії – замах на приватне життя. Ми знайомі з Фархадом Ахмедовим, періодично спілкуємось. Цей запис є симбіозом сказаних фраз і тих, що були згенеровані, вони ніколи не вимовлялися. Він свого часу врятував мені життя, коли я лежав з ковідом. Він влаштував мене до лікарні, оплатив лікарів, усі медичні препарати. За це я йому дуже вдячний”. 

Технології можуть не все

Російський політолог та журналіст Майкл Накі вважає, що Йосип Пригожин міг отримати інформацію з розмов з іншими людьми з путінської верхівки та зустрічей на загальних тусовках: “Пригожин давно на російській естраді, він здійснює зв’язок між російськими політиками та аристами”, - каже Майкл Накі.

 

Щодо того, чи можна вважати запис згенерованим чи фейковим, відомий блогер наводить такі заперечення цьому:

  • На відеозапису спростування Пригожин занадто сильно нервує, як для людини, якій немає чого боятися.
  • Голоси на аудиозапису дуже схожі на справжні, чого майже ніколи не могли досягти пранкери.
  • Розмова триває 30 хвилин, а для того, щоб згенерувати такий обсяг відносно зв’язного тексту за допомогою штучного інтелекту потрібні надзвичайно потужні обчислювальні ресурси. Для того, щоб досягти необхідного ефекту, вистачило б кількох згенерованих хвилин.
  • У нейромережі виникли б проблеми з генеруванням такої великої кількості нецензурних висловлювань.
  • Для створення фейку не було необхідності використовувати на задньому плані голос дружини Пригожина Валерії, що не додає жодного нового значення, але ускладнює процес. 
  • Якщо б хтось захотів зробити фейк про розкол еліт, для цього б обирали не напівзабутого продюсера та маловідомого мільярдера, а більш пливових російських діячів. Наприклад, розмову Золотова чи Сечіна не з продюсером Йосипом Пригожиним, а з очільником ЧВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.

 

Політолог, в минулому адвокат Володимир Пастухов зазначає, що сучасні технології здатні створювати фейкові діалоги. Більше того, він був свідком, як такі фейки виготовляли люди, пов’язані з кремлем. Разом з цим, на думку експерта, настільки живописне мовлення важко було б штучно відтворити навіть талановитому сценарісту. Але найголовніше, на його думку, навіть не це. 

“Я добре уявляю собі настрої вищого класу російського суспільства. Всі інші його представники говорять те ж саме, можливо, дещо іншими словами. Бенефіціарами війни в України став вузький шар опричної бюрократії та пов’язані з нею бізнеси. А базовий шар еліти, що вийшов з 90-х, втрачає майже все. Тож, ця розмова підтверджує те, що ми знаємо: великий бізнес, найвища бюрократія, культурні кола вважають, що війна в Україні, цитуючи Талейрана “гірше, ніж злочин, це непоправна геополітична помилка,” - сказав Володимир Пастухов.

Чи варто очикувати, що російська еліта прибере путіна 

Володимир Пастухов підкреслює невиликий інтелектуальний рівень співбесідників. 

“Розмова дуже примітивна. Вони схожі на двох алкоголиків за гаражами, що за пляшкою горілки вирішують проблеми всесвіту. Але ж це топ культури та бізнесу росії. Російській еліті варто зробити велику роботу над собою та над власними помилками. Від цих вигуків нікому з них легше не стане. Ці люди володіють колосальним фінансовим ресурсом, але в них немає нічого крім 3-4 матерних слів. Вони бачать для себе єдиний вихід: внуртішню еміграцію, “поїхати на Байкал подалі від Москви”. В мене є відчуття приреченості цього класу. Всю цю еліту можуть пустити під ніж. Приблизно так само і, можливо, тими ж словами, спілкувались старі більшовики на своїх дачах у 1930-1931 рр”, - каже Володимир Пастухов.

Політолог Абас Галямов розповідає, що за даними його співрозмовників на вищих щаблях російського істеблішменту, в тому числі особисто знайомих з співрозмовниками, бесіди такого змісту ведуться в російській еліті повсякденно. Але політолог не думає, що це загальне невдоволення може вилитись у реальні дії по відстороненню путіна від влади. 

“Якась частина рядових виборців ще може купитися на розмови про НАТО, про укрфашистів, то еліти добре знають ціну цим розмовам і розуміють, що все це - пусті слова. Але розпочати через цю маячню справжню війну, яка ламає звичне життя елетаріїв - це незрозуміло. В приватних розмовах слова про путіна “щоб він здох!” звучать постійно. Публічно вони висловлюють підтримку війні, але рівно настільки, наскільки це потрібно для роботи. Але не більше”, - каже Абас Галямов. 

На думку політолога, за таких умов путінскький режим досі тримається лише на страху репресій та неможливості домовитися через тотальну недовіру.

“Ніхто не має повного контролю над тими інструментами, що потрібні для проведення державного перевороту. У змові мають брати участь офіцери ФСО, ФСБ, цивільні політики. Але російські елітарії абсолютно не довіряють один одному. Вони абсолютно аморальні. В умовах авторитаризму еліти завжди формуються саме так. Аморальна людина, здатна зрадити будь-кого будь-коли, підозрює, що всі інші люди саме такі. Тож, вони бояться влаштувати заколот. Адже ініціатива може закінчитися або в’язницею, або кувалдою, або “Новічком” на трусах. Тож, усі невдоволені, але ніхто не хоче бути першим. Їх паралізує страх. Це не триватиме нескінченно. Якоїсь миті путін стане настільки слабким, що вони зграєю прсото порвуть його”, - сказав Абас Галямов. 

Як раніше повідомляв Інформатор, Євген Пригожин хоче забрати «Вагнер» з України та відправитися в Африку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube