Протягом президентського терміну республіканець не надто приховував свою неприязнь до Києва
Протягом свого президентства (2017-2021) Дональд Трамп неодноразово критикував Україну. Зокрема, він казав, що на територія держави сповнена "жахливих людей". Також республіканець називав Україну "частиною Росії".
Крім цього Трамп описував Україну як "абсолютно корумповану". Отримати схильність тодішнього очільника Білого дому не допомогла навіть угода між Києвом та Вашингтоном про купівлю вугілля з Пенсильванії, на яку погодився тодішній президент України Петро Порошенко. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal від листопада 2019 року, про який зараз, на тлі участі Трампа у передвиборчих перегонах в США, згадали українські ЗМІ.
Журналісти написали матеріал про висловлювання Трампа щодо України з посиланням на колишніх та нинішніх посадовців США та інших іноземних держав. У публікації згадується, зокрема про те, що під час зустрічей у Білому домі та переговорів з іноземними лідерами Трамп неодноразово описував Україну як "абсолютно корумповану" та повну "жахливих людей". Також ЗМІ розповіло подробиці зустрічі Трампа та Путіна в Німеччині у 2017 році.
Тоді президент РФ закликав Трампа визнати легітимною окупацію Росією українських регіонів (станом на 2019 рік, це весь Крим і частина Донецької та Луганської областей - ред). Путін, намагаючись переконати свого американського колегу, посилався на звʼязки Києва з Київською Руссю XI століття, яка була розташована на території сучасної України, Білорусі та частини Росії.
Під час президентства Трамп також часто скаржився на підтримку України Америкою, описуючи країну європейським лідерам як "вашу Україну" та "частину Росії", розповіли виданню офіційні особи США та іноземних держав. Крім цього Трамп спочатку критикував радників, які переконували його схвалити продаж ракет Javelin Україні. Він заперечував проти надання Києву того, що він назвав "летальною допомогою". Також республіканець заявив, що саме Європа, а не Вашингтон, має робити більше для захисту свого сусіда.
Тодішні радник з нацбезпеки США Герберт МакМастер та міністр оборони Джим Меттіс запевнили Київ, що запит на ракети буде розглянуто, коли Трамп буде "у гарному настрої". Так і сталось у грудні 2017-го, після того, як Конгрес схвалив президентський законопроєкт про податкову реформу. Наступного дня Трампу принесли документ щодо затвердження передачі Javelin і той його підписав.
Крім цього у 2017 році, знаючи, що Трамп не бажає з ним бачитись, тодішній президент України Петро Порошенко під час цього візиту до Вашингтона погодився на прохання посадовця адміністрації купити вугілля у компанії з Пенсильванії. Після цього американський лідер зустрівся з українським колегою. Тим не менш ставлення Трампа до України залишилось негативним. Вже у червні 2018-го він заявив колегам на саміті G7 у Канаді, що Україна є "однією з найбільш корумпованих країн світу", пише видання.
Майбутній кандидат в президенти США від Республіканської партії у 2024 році Дональд Трамп раніше неодноразово запевняв, що йому вдасться завершити війну РФ проти України протягом 24 годин у разі переобрання на посаду. Як саме це відбуватиметься політик не уточнив. Однак The Washington Post писав, що план полягає в тому, щоб "віддати" Путіну Крим та Донбас. У Трампа запевнили, що повідомлення видання є фейком.
Згодом CNN повідомив, що план полягає у шантажуванні сторін допомогою Україні. Мовляв, якщо Київ відмовлятиметься від переговорів з Москвою щодо встановлення перемирʼя, в такому разі Вашингтон позбавить його підтримки. А якщо від перемовин відмовлятиметься Кремль, обсяги допомоги, за задумом команди республіканця, мають бути збільшені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.