«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Міністр соцполітики визнала, що статистика зараження медиків в процесі виконання ними своїх профессііональних обов'язків існує і \"факт є\"
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна підтвердила, що є прямий зв'язок між зараженнями медиків на COVID-19 і виконанням ними прямих профобов'язків. Але процедура профрозслідувань - довга і складна.
Про це керівник відомства повідомила в інтерв'ю«Радіо Свобода»,- передає Інформатор .
«Ми бачимо критичну статистику, коли гинуть медики від COVID-19, факт є.Але є законодавство України, яке говорить, що для того, щоб підтвердити, що це професійне захворювання, тобто нещасний випадок на робочому місці, треба пройти відповідну процедуру», - пояснила міністр.
Процедура складається з декількох етапів. Це організація комісії, потім підготовка актів. Ці два етапи можуть займати від двох до трьох місяців. Таким чином, за даними Лазебної, на сьогоднішній день підтвердили, що медик заразився на роботі, тільки у 30% випадків.
«Якщо навіть сьогодні ми візьмемо, що понад 170 вже таких розслідувань що пройшли, то тільки 30% підтверджує факт, що захворів медик на робочому місці. Всі інші не підтверджуються. Тобто така ще ситуація», - сказала Лазебна.
Міністр озвучила, що в уряді «чітко знають», де лікують хворих на COVID-19, і хочуть вивести ці центри зі «всієї бюрократичної процедури цих довгих розслідувань».
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні сплатили 70 тисяч лікарняних пацієнтам на самоізоляції .
Крім того, в Мінсоцполітики заявили про підвищення пенсій для 1,6 млн українців .