Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Законом регулюється діяльність колекторських компаній
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про захист споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» № 1349. Закон повинен захистити українців від свавілля колекторських компаній.
Проект закону парламент підтримав 19 березня 2021 року - передає Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента .
«Документ встановлює вимоги до кредитодавців і колекторських компаній, зокрема: дотримуватися норм етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії або поступки права вимоги новому кредитору; укладати договори тільки з компаніями, включеними до реєстру колекторських компаній, який веде НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачені штрафи», - йдеться у повідомленні.
Відповідно до закону, перед укладенням договору про споживчий кредит кредитор повинен проінформувати про можливість залучення колекторської компанії в разі непогашення заборгованості. У договорі про споживчий кредит має бути відображено право споживача звертатися до НБУ в разі порушень.
Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, під час першого спілкування кредитор або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім'я та прізвище представника, правову підставу для звернення і розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача - також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.
НБУ отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.
В ОП відзначають, що сьогодні в Україні налічується понад 200 так званих колекторських компаній, до послуг яких звертаються фінансові установи у випадках простроченої заборгованості у своїх клієнтів. Однак ця сфера в Україні залишається погано врегульованою на законодавчому рівні, тому колектори нерідко діють з порушеннями законодавства для спонукання боржників повернути борг.
Нагадаємо, в Україні банки зобов'язали друкувати договори великим шрифтом і вказувати всі умови .
Також Інформатор писав про те, як захиститися від колекторів .