“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Законом регулюється діяльність колекторських компаній
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про захист споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості» № 1349. Закон повинен захистити українців від свавілля колекторських компаній.
Проект закону парламент підтримав 19 березня 2021 року - передає Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента .
«Документ встановлює вимоги до кредитодавців і колекторських компаній, зокрема: дотримуватися норм етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії або поступки права вимоги новому кредитору; укладати договори тільки з компаніями, включеними до реєстру колекторських компаній, який веде НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачені штрафи», - йдеться у повідомленні.
Відповідно до закону, перед укладенням договору про споживчий кредит кредитор повинен проінформувати про можливість залучення колекторської компанії в разі непогашення заборгованості. У договорі про споживчий кредит має бути відображено право споживача звертатися до НБУ в разі порушень.
Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, під час першого спілкування кредитор або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім'я та прізвище представника, правову підставу для звернення і розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача - також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.
НБУ отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.
В ОП відзначають, що сьогодні в Україні налічується понад 200 так званих колекторських компаній, до послуг яких звертаються фінансові установи у випадках простроченої заборгованості у своїх клієнтів. Однак ця сфера в Україні залишається погано врегульованою на законодавчому рівні, тому колектори нерідко діють з порушеннями законодавства для спонукання боржників повернути борг.
Нагадаємо, в Україні банки зобов'язали друкувати договори великим шрифтом і вказувати всі умови .
Також Інформатор писав про те, як захиститися від колекторів .