"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Саме ця людина буде керувати використанням, орендою та продажем держмайна, а також - приватизацією
У середу, 7 вересня, Верховна Рада призначила нового голову Фонду державного майна України. Їм став народний депутат України від партії “Голос” Рустем Умєров. Він є учасником переговорної групи по мирному врегулюванню війни росії проти України і одним з найвпливовіших кримських татарів. Ми зібрали всю інформацію, яка наразі відома про політика.
Фонд державного майна України - орган центральної влади, який відповідає за використання, оренду і продаж державного майна, зокрема, займається приватизацією державної власності. Основною задачею ФДМУ є підвищення інвестиційної привабливості України.
Предки Рустема Умєрова, як майже всі кримські татари, у 1944 році були насильно вислані з Криму. Сам Рустем Умєров народився у 1982 році у місті Самарканд в Узбекистані, у цій республіці на той момент СРСР знаходилося найбільше кримських татарів. Після здобуття незалежності Україною родина Умєрових повернулася до України. Вищу освіту Рустем Умєров здобув у Національній академії управління. Пізніше навчався у Київському політехнічному інституті на спеціальності з інформаційних технологій.
Чим майбутній депутат займався у 90-ті роки достеменно невідомо. У 2003-2010 роках працював у компанії мобільного оператора Lifecell, на керівних посадах. У 2011-2013 роках був керуючим директором компанії “iCapital”, а у 2010-2011 роках - у компанії “ICG Investments”. У 2013 році заснував разом з братом інвестиційну компанію Astem, був її виконавчим директором. На момент обрання депутатом працював в Astem.
Рустем Умєров - власник ТОВ “Компанія Блек Сі” у Києві, яке займається нерухомістю. У 2016-2019 роках був власником ТОВ “Євразія Інжинірінг”. Рустем Умєров одружений та виховує трьох дітей. Мусульманин. Брат Рустема Умєрова Омєр Киримли Ослан був уповноваженим Кабінету Міністрів України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а у 2013-2014 році - заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу.
У період з 2006 по 2019 роки Рустем Умєров був помічником-консультантом народного депутата України, екс-голови Междлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У 2012 році був довіреною особою кандидата у народні депутати по 10 округу Крима Ахтема Чийгоза. Також він є членом Курултаю Кримськотатарського народу скликань 2007 і 2012 років.
З серпня 2019 року Рустем Умєров - депутат Верховної Ради України від партії “Голос”. Заступник керівника української делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У Верховній Раді ініціював скасування вільної економічної зони у Криму, яку створили у 2014 році. Був секретарем Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. У 2022 році був у складі переговорної групи від України, яка вела перемовини з росією щодо мирного врегулювання та припинення російського вторгнення в Україну.
У 2007 році Рустем Умєров був співзасновником міжнародної організації “Bizin Qirim” та ГО “Земляцтво кримських татар”. Є співзасновником ГО “Фонд розвитку Криму”, благодійних фондів “Евкаф Україна” (допомога мусульманським громадам) і “Астем Фаундейшн”. У 2012 році став співзасновником Кримської Міжнародної Бізнес Асоціації. До 2019 року був співзасновником благодійного фонду “Українська спадщина” разом з нині народним депутатом від “Слуги народу” Сергієм Бабаком. Фонд “Астем Фаундейшн” є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders Стенфордського університету, розробленої для підготовки українських політичних діячів, юристів, соціальних підприємців, бізнесменів, а також лідерів громадських організацій у Стенфордському університеті у США.
Дмитро Чернишов