Президент Хорватії заявив, що Крим більше не буде українським. У МЗС відповіли

Читать на русском

Україна вважає неприйнятними висловлювання президента Хорватії

Читать на русском
Президент Хорватії заявив, що Крим більше не буде українським. У МЗС відповіли
Президент Хорватії

Україна вважає неприйнятними висловлювання президента Хорватії

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не повернеться під контроль України, а зусилля західних союзників щодо постачання техніки «лише продовжать війну». Свою думку політик аргументував тим, що «росія – небезпечна країна» та застосує ядерну зброю, якщо почне програвати війну. У Міністерстві закордонних справ України вже відреагували на цю заяву та нагадали, що Хорватія теж боролася за свою незалежність.

Про це у Facebook написав речник МЗС Олег Ніколенко. Він зазначив, що з такими поглядами Зоран Міланович навряд чи став президентом під час боротьби за незалежність Хорватії.

«Цікаво, чи зміг би Зоран Міланович стати президентом своєї країни із такою риторикою в 1990-х роках, коли Хорватія боролась за збереження своєї державності? Чи погодилися б його виборці закрити очі на окупацію частини території їхньої країни? Сумніваюся. Нагадаю, що через зовнішню агресію Хорватія могла втратити третину своїх земель. Однак завдяки героїчній боротьбі хорвати змогли захистити незалежність своєї держави», – написав Ніколенко.

Він підкреслив, що Україна вважає неприйнятними висловлювання президента Хорватії. Бо той фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України.

«Натомість ми високо цінуємо та дякуємо уряду Хорватії і хорватському народу за непохитну підтримку українців в боротьбі проти агресії росії», – додав речник.

СКАНДАЛЬНА ЗАЯВА ПРЕЗИДЕНТА ХОРВАТІЇ

Свою заяву Міланович зробив на зустрічі зі ЗМІ у понеділок, 30 січня, в ході якої порівняв анексію Криму з відділенням Косово від Сербії. За словами хорватського президента, міжнародна спільнота «анексувало Косово», буцімто відібравши його у Сербії.

«Те ж саме стосується Криму. Крим ніколи більше не буде Україною. Це те, що говорять провідні німецькі генерали», – заявив Міланович.

Свою думку хорватський президент аргументував тим, що «росія – небезпечна країна», що володіє ядерною зброєю. Тому вона не віддасть Крим так, як це сталося у випадку з Сербією і Косово.

Нагадаємо, Хорватія увійшла до єврозони та Шенгену: що це змінить.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.