Президент Чехії не вірить у повернення Україною всіх земель в осяжному майбутньому і закликає розпочати переговори

Читать на русском

Він вважає, що реалістичним підходом є зупинка конфлікту та початок діалогу

Читать на русском
Президент Чехії Петр Павел
Президент Чехії закликав розпочати мирні переговори та закінчити війну в Україні

Він вважає, що реалістичним підходом є зупинка конфлікту та початок діалогу

Президент Чехії Петр Павел закликав зупинити війну в Україні і почати мирні переговори, оскільки Росія не відмовиться від захоплених територій. Він вважає, що необхідно реалістично дивитися на ситуацію. Політик упевнений, що військова підтримка не повинна виключати пошук шляхів припинення війни.

Про це він заявив в інтерв'ю Павло Sky News. Петро Павел стверджує, що Росія не віддасть просто так окуповані території, тому треба спробувати "якийсь компроміс".

"Ми повинні бути реалістами. Було б наївно стверджувати, що Україна зможе повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія не віддасть просто так території, які вона окупує. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Якийсь компроміс міг би бути, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантами цієї угоди", - сказав Павло.

Цю заяву по-різному витлумачили в чеській політиці. Так, голова Комітету з оборони Палати представників Любомир Метнар зрозумів слова Павела як заклик припинити війну і водночас визнати, що Україні, можливо, доведеться піти на територіальні компроміси.

Після чого сам Павел на платформі X дав роз'яснення, що Росія могла б негайно припинити конфлікт, але вона не зацікавлена в цьому, доки сподівається досягти своїх цілей - захопити Україну, усунути її демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну. Тому військова підтримка України не виключає пошуку рішення для припинення конфлікту.

"Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас має бути правдою те, що будь-яка майбутня мирна домовленість обов'язково передбачає згоду України, враховуючи її базові інтереси", - написав він.

Він додав, що прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського на Глобальний саміт миру у Швейцарії.

Чи можливі переговори України та Росії

В інтерв'ю китайському інформаційному агентству Сіньхуа напередодні свого візиту до Китаю, диктатор Володимир Путін вкотре заявив, що РФ нібито готова до мирних переговорів з Україною, але зажадав "надійних гарантій" для РФ. Також він поскаржився, що Київ не хоче вести з Кремлем "чесний та відкритий діалог", а натомість начебто РФ карають - вводять санкції та намагаються конфіскувати закордонні активи. 

Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк відреагував на чергові заяви президента РФ Путіна, що РФ готова до мирних переговорів з Україною. За словами чиновника, будь-яке перемир’я буде використане росіянами виключно для відновлення й розгортання сил. Мир для Путіна нічим не відрізняється від війни.

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що Україна має сама ухвалити рішення про початок переговорів із Росією. При цьому Вашингтон підтримає Київ у будь-якому разі. Він зазначив, що для США важливо допомогти забезпечити стратегічний успіх України.

Нагадаємо, що в Офісі президента робили заяву стосовно переговорів з Росією на фоні виділення нової допомоги від США. Там сказали, що ніхто не говоритиме з РФ на її умовах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.